Bursa
Çok Bulutlu
20.1°

Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'a 'şiirli' eleştiri!

GÜNCEL , 25 Mayıs 2020 Pazartesi, 07:53

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Halk TV'de katıldığı programda demokraside 'âlimin de cahilin de bir oya sahip olmasının tartışıldığına işaret ederek' demokrasinin herkesi muhatap almasının bir avantaj, ancak âlimle cahil arasında bir ayrım yapmamasının da bir dezavantaj olduğunu dile getirdi.

Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'a 'şiirli' eleştiri!

Karamollaoğlu, fikir ve düşünce hürriyetinin, adaletin, demokrasinin temel unsurları olduğunu ancak bunları çiğnemekten imtina etmeyenlerin de olduğu belirtti. Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kastederek, "Şiirden seni hapse atıyorlar, sen de bir yazı yazdı diye başka birisini attırıyorsun hapse. Ne fark var?" diye konuştu.

Saadet lideri Karamollaoğlu, Halk TV'de Özlem Gürses'in, 'Liderlerle Bayram Sohbeti' programına konuk oldu.

Karamollaoğlu, demokrasiyi nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine, 'âlimin de cahilin de bir oya sahip olması' tartışmalarına değinerek, "Bu doğru mu? Aslında tam doğru değil; ama siz bunu ayrım yapmaya başladığınız zaman bu sefer dengeyi nerede tutturacağınız belli olmuyor" dedi.

Karamollaoğlu demokrasinin en ideal çözüm olmadığını ancak mevcut modeller arasında en geçerli olanı şeklinde nitelendirildiğini belirtti. Karamollaoğlu, demokrasinin herkesi muhatap almasının bir avantaj, ancak âlimle cahil arasında bir ayrım yapmamasının da bir dezavantaj olduğunu dile getirdi.

Demokratik ülkelerde iktidara gelebilmek için halkın ikna edilmesi gerektiğini ancak bu süreçte her siyasî partinin ve her fikrî hareketin eşit imkânlara sahip olmadığını belirten Karamollaoğlu, medya gücünün önemine işaret etti. Karamollaoğlu, "Medyayı öyle bir kullanıyorlar ki, hele şimdi, yalan da söylenebiliyor, hile de yapılabiliyor, iftira da atılabiliyor. İyiyi kötü, kötüyü iyi göstermek mümkün olabiliyor" dedi.