Bursa
Az Bulutlu
-0.5°
enBursa Haber

Karamollaoğlu'dan Koç'a 24 Haziran göndermeli kutlama

GÜNCEL , 04 Haziran 2018 Pazartesi, 09:57

Saadet Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, Fenerbahçe Başkanı seçilen Ali Koç'u 24 Haziran seçimlerine gönderme yaparak tebrik etti. Karamollaoğlu, "Kimse, bu değişiklikte bir dip dalganın geldiğini kestiremedi. Kanaatimce seçimlerde de aynısı olacak" dedi.

Karamollaoğlu'dan Koç'a 24 Haziran göndermeli kutlama

Habertürk'e konuşan Karamollaoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

'DİP DALGA GELİYOR'

"Fenerbahçe büyük bir camia. Başırılı çıkabilir mi diye tereddütlerim vardı. Aziz Yıldırım Fenerbahçe'ye çok güzel hizmetler yapan birisi. Bu kararı veren Fenerbahçe camiasını da tebrik ediyorum. Ali Koç yeni nefes olacak. Dip dalga geliyor. Kimse dip dalganın geldiğini kestiremedi. Benim kanaatim aynı durum seçimlerde de aynu durum meydana gelecek. Fikirlerini ortaya koyanlar temkinli. Fikirlerini ortaya koyanlar endişe duyuyor, bana zara gelir mi diye."

'MADIMAK'IN ARKASINDA NE VARSA ÇIKARMAYA HAZIRIM'

"Benim ses bandım çıktı. Gençlerin dağılması için yaptığım konuşma. Bu benim kışkırtma içerisinde olmadığımı açıkça ortaya koyuyor. Katliam dediğiniz bir insan, bir insanı kasten öldürür bu katillik olur. Bunu kimse hafife almaz. Ölenlerin aileleri ile ilgili bunları hafife alıyoruz bu kesinlikle mümkün değil. Hakikaten bu çok acı bir hadise, korkunç bir hadise. Hiçbir belediye başkanı kendi döneminde suçu olsun olmasın böyle bir hadisenin meydana gelmesini arzu etmez. Tutuklandım, hapse girdim. Sivas hadiselerinin beni üzdüğü kadar hiçbir hadise beni üzmemiştir. O hadise korkunç bir hadise. Bunun korkunç olduğunu söylememek mümkün değil. Bunu yapanlar arasında kasıtlı olanlar yok mudur mutlaka vardır. Bugüne kadar çok talebimiz oldu. Bunlar araştırılmalı. Altında yatan bir plan var mı bunlar çıkarılmalı. Bana görev verilirse, ahdediyorum ki; Madımak'ın arkasında ne varsa çıkarmaya hazırım."

'KESİNLEŞMEDEN SUÇLANAMAZ'

"HDP çok farklı bir yapıya sahip. Bir insan bir suç ile itham ediliyorsa o suç mahkeme kararıyla kesinleşmediyse bundan dolayı suçlanamaz. Benim söylediğim bu. Demirtaş, bir mahkeme kararı olmadan aday olan bir insanın tutuklu olması doğru değil diyorum. Hukuk başka bir şey. Herkesin saygılı olması gerekir. Bu memlekette farklı fikirlere sahip olan kitlelerin birbirleri ile barışık olması gerektiğine inanıyoruz. Bu kabul etmek anlamına gelmez. Şunu da düşünmek lazım. Aslında doğruya bulmak aykırı fikirleri dinleyince rahat oluyor. Türkiye'deki arkadaşların bu noktaya özen göstermesi lazım. 81 milyon bu ülkenin vatandaşıyız. Bir insan suç işlemişse mahkemeler tarafından hapse koyulur bu insanlar."

'BEDELLİ ASKERLİK'

"Herkes en az 1-2 ay eğitime tabi tutulmalı."