Bursa
Açık
25.3°

Karacabey-Bursa arası yine kilit! Çünkü...

BURSA , 02 Eylül 2019 Pazartesi, 09:54

İstanbul-Bursa-İzmir otoyolunun açılmasına rağmen Karacabey-Bursa kara yolu bu hafta sonu da eski günleri aratmadı. Peki yoğunluğun nedeni neydi? İşte bu sorunun yanıtı...

Karacabey-Bursa arası yine kilit! Çünkü...

İstanbul-Bursa-İzmir otoyolu Kurban Bayramından önce açıldı ve Karacabey-Bursa arasında özellikle hafta sonları yaşanan trafik yoğunluğu bayramda yaşanmadı. Ancak 30 Ağustos Zafer Bayramının cuma gününe denk gelmesiyle 3 günlük fırsatı değerlendiren tatilcileri dönüş yolunda bir sürpriz bekliyordu. Karacabey-Bursa karayolu tıpkı eski günlerdeki gibiydi.

Aslında normal sözleşmesinden 8 ay önce açılan otoyol inşaatı tam olarak bitirilmemişti. Otoyol, Kurban Bayramı nedeniyle "aşınma asfaltı olmaksızın" 4 Ağustos'ta açıldı.

Bayram tatilinden sonra da otoyoldaki eksiklerin tamamlanması amacıyla çalışmalar yeniden başladı. Olay gazetesi Başyazarı Ahmet Emin Yılmaz'In aktardığına göre, otoyolda Balıkesir-Karacabey arasında Bursa'ya geliş yönü kapatıldı ve karşı taraftan bir şerit verildi. Bu durum otoyolda uzun kuyrukların oluşmasına yol açtı. Çözüm olarak iki tarftan birer şerit verilmesi yoluna gidildi. Ancak bu da uzun araç kuyruklarının önüne geçemedi.

Otoyoldaki çalışma Karacabey-Bursa karayolunu da etkiledi. Pazar akşamı yoldan yansıyan manzara tıpkı eski günlerdeki gibiydi. Sürücüler yaklaşık 40 km'lik yolu ancak bir saatte alabilirken, araç kuyrukları otoyolun Minteks kavşağına kadar uzadı.