Bursa
Parçalı Bulutlu
9.9°
enBursa Haber

Karacabey Boğazı otoyolla buluşacak

BURSA , 12 Ağustos 2019 Pazartesi, 12:45

İstanbul-Bursa-İzmir otoyolunun Karacabey Boğazı'na bağlanması için ilk adım atıldı. Karayolları proje hazırlığına başladı.

Karacabey Boğazı otoyolla buluşacak

Olay gazetesi Başyazarı Ahmet Emin Yılmaz'ın aktardığına göre, AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ve Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Aşık, bölgede inceleme yaptı.

Esgin, Karacabey Boğazı'nı otoyolla buluşturması planlanan projeye ilişkin şunları söyledi:

'YOL YENİDEN YAPILACAK'

"Otoyolun açılmasıyla birlikte Karacabey önemli bir kavşak noktası haline geldi. Bu da Karacabey Boğazı yolunun önemini arttırdı. Şimdi Boğaz'ı otoyolla buluşturacak bir çalışmayı Karayolları'mız başlatıyor. Seyran Kavşağı'ndan Karacabey Boğazı'na kadar yol yeniden yapılacak. Seyran-Akçasusurluk arasından ziyade 28 kilometrelik yolla Boğaz otoyolla buluşacak. O süreç başladı."

'BOĞAZ TURİZME KAZANDIRILACAK'

"Karayolları proje hazırlığına başladı. Bizler de önümüzdeki yılın programına alınması için takipçisi olacağız. Bölgedeki incelemelerimiz sırasında Akçasusurluk, Boğazköy, Bayramdere, Kurşunlu muhtarlarımızla bir araya geldik. Onlar da çalışmalara tam destek veriyorlar. Biz de talep ve beklentilerini aldık. Karacabey turizm açısından gelişen bir bölgemiz. Bugüne kadar değerleri saklı kaldı, ama bu yolla Karacabey Boğazı'nı turizme kazandıracağız."