Bursa
Açık
24.5°

Kara Kuvvetleri'nde FETÖ operasyonu

GÜNCEL , 05 Kasım 2019 Salı, 11:01

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda astsubay olarak görev yapmaktayken emeklilik, istifa, ihraç, naklen tayin gibi nedenle görevden ayrılan 18 şüpheli gözaltı kararı verildi.

Kara Kuvvetleri'nde FETÖ operasyonu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen eski Kara Kuvvetleri Komutanlığı mensubu 18 şüpheliden 14'ü yakalandı.

18 ŞÜPHELİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI

Başsavcılık'tan yapılan açıklamaya göre, FETÖ'nün örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı ankesörlü ve kontörlü telefonlardan periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri tespit edilen eski Kara Kuvvetleri Komutanlığı personeli 18 şüpheli hakkında soruşturma başlatıldı.

6 İLDE EŞ ZAMANLI BASKIN

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda astsubay olarak görev yapmaktayken emeklilik, istifa, ihraç, naklen tayin gibi sebeplerle görevden ayrılan şüpheliler hakkında gözaltı kararı verildi.

Savcılık talimatıyla harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerden 14'ünü 6 ilde düzenlenen operasyonla gözaltına aldı. 4 şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.