Bursa
Çok Bulutlu
25.6°

Kanye West'ten milyon dolarlık bağış!

MAGAZİN , 06 Haziran 2020 Cumartesi, 11:20

Kanye West, son dönemde ırkçılık tartışmalarını alevlendiren ve ABD çapında gösterilere neden olan şiddet kurbanlarının aileleri ve avukatlarına destek olmak amacıyla 2 milyon dolar bağışladı. West, ayrıca George Floyd'un kızının eğitim masraflarını karşılamak için üniversite fonu kurdu.

Kanye West'ten milyon dolarlık bağış!

Amerikalı rapçi Kanye West, son dönemde ırkçılık tartışmalarını alevlendiren ve ülke çapında gösterilere neden olan şiddetin kurbanları George Floyd, Ahmaud Arbery ve Breonna Taylor'ın aileleriyle avukatlarına destek olmak amacıyla 2 milyon dolar bağışladı.

Memleketi Chicago'da perşembe gecesi düzenlenen gösteriye de katılan West'in yaptığı 2 milyon dolar bağış, temsilcisi tarafından doğrulandı.

Variety'nin haberine göre West'in ayrıca Minneapolis'te gözaltına alınırken bir polisin uzun süre ensesine diziyle basması nedeniyle hayatını kaybeden siyahi Amerikalı Floyd'un 6 yaşındaki kızının tüm eğitim masraflarını kkarşılamak için üniversite fonu kurdu.

Ayrıca temsilcisinin, West'in kendi memleketi Chicago'daki siyahilerin sahibi olduğu şirketlere de bağış yapacağını söylediği bildirildi.

Yıldız sanatçı bu hafta Forbes tarafından 2020'nin en çok kazanan müzisyeni seçilmiş ve Forbes'un yıllık listesinde toplam 170 milyon dolarla (yaklaşık 1.1 trilyon TL) en çok kazanan ikinci ünlü olmuştu.

Forbes'a göre Kanye West'in mal varlığı şu şekilde:

-Bank of America'nın 3 milyar dolar değer biçtiği Yeezy markasının 1,26 milyar dolarlık hissesi.

-17 milyon dolar nakit

-35 milyon dolar borsa yatırımı

-21 milyon dolarlık gayrimenkul

-3 milyon 845 bin 162 dolarlık araç

-294 bin 50 dolarlık çiftlik hayvanı