Bursa
Açık
15.2°
enBursa Haber

Kadınlara iş kıyafeti tasarlayacak

MAGAZİN , 02 Ağustos 2019 Cuma, 10:37

Son olarak Vogue dergisine yaptığı editörlükle gündeme gelen Meghan Markle kadınlara iş kıyafeti tasarlamaya hazırlanıyor.

Kadınlara iş kıyafeti tasarlayacak

Vogue dergisi için editörlük yapan ve kendisine ilham veren 15 kadından oluşan bir kapak hazırlayan Meghan Markle, şimdi ise iş kadınlarını giydirecek.

İş görüşmelerine giden kadınlara kıyafet tedarik eden İngiliz dernek Smart Works ile bir araya gelen Markle, kadınlara destek olmak için bir koleksiyon hazırlamak üzere kolları sıvadı.

Marks & Spencer, John Lewis ve Jigsaw gibi büyük şirketlerin yanı sıra, yakın arkadaşı Misha Nonoo'dan da tasarım anlamında fikir alacağı koleksiyon önümüzdeki sonbaharda çıkacak.

Yalnızca maddi yardımın yeterli olmayacağını, kadınların üreterek ve yaratıcılıklarını kullanarak özgürleşebileceklerinin altını çizen Markle tasarlayacağı koleksiyonla birlikte kadınların hikayelerine dokunmak istiyor.

Markle, "İş görüşmesine giden kadınların özgüvenli olmaları, kendilerini iyi hissetmeleri gerekiyor" diyor.

Maddi durumu iyi olmayan kadınlara kıyafet desteği sağlayan Smart Works markası dernek, Markle ile beraber başarı oranını ikiye katlamayı hedefliyor.