Bursa
Çok Bulutlu
7.1°
enBursa Haber

Jirki aşiretinden teröre tepki!

GÜNCEL , 12 Haziran 2018 Salı, 13:33

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki Jirki aşireti temsilcilerinden Cemil Öter, yaşamı hedef alan saldırılar gerçekleştiren terör örgütü PKK'ya tepkisini dile getirerek, sağlanan huzur ortamının devam etmesini diledi.

Jirki aşiretinden teröre tepki!

Şırnak'ta Jirki aşiretinin önde gelen isimlerinden Cemil Öter, teröre tepki göstererek, huzura destek mesajı verdi.

Beytüşşebap ilçesindeki Jirki aşireti temsilcilerinden Cemil Öter, yaşamı hedef alan saldırılar gerçekleştiren terör örgütü PKK'ya tepki gösterdi. Güvenlik güçlerince gerçekleştirilen başarılı operasyonlarla bölgede sağlanan huzur ortamının devam etmesini dileyen Öter, AA muhabirine yaptığı açıklamada, binlerce mensubu bulunan aşiret olarak terör örgütünün saldırılarında bugüne kadar 76 şehit verdiklerini söyledi.

Beytüşşebap ilçesinde terör saldırıları nedeniyle birçok köy, mezra ve mahallenin boşaltıldığını dile getiren Öter, bölgenin huzurunu bozan PKK'nın Kürtleri temsil etmediğini vurguladı.

PKK'NIN KATLİAMLARI

Öter, saldırılar nedeniyle aşiret mensuplarının Şırnak'ın yanı sıra Hakkari ve Van'a da dağılmak zorunda kaldığını belirterek, "Terör örgütü PKK tarafından devlete yakın olduğumuz için sürekli bize karşı saldırı yapıldı. Terörden önce köyümüzde yaklaşık 5 bin küçükbaş hayvan vardı, şimdi ise 200-300 tane keçi var, koyun zaten hiç kalmadı. Bu da terörün bölgedeki olumsuzluğunu yansıtıyor." dedi.

Terörün acımasız katliamlarına tanıklık ettiklerini aktaran Öter, PKK'lı teröristlerin hayvanları dahi öldürmesinin insanlık dışı davranışlarının kanıtı olduğunu kaydetti.

Öter, terör örgütü PKK'da güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarıyla ciddi bir kırılma meydana geldiğine işaret ederek, sağlanan huzur ortamının devam etmesi gerektiğine dikkati çekti.