Bursa
Çok Bulutlu
17.5°

'İznik'te vahşet var' iddiasına yalanlama

BURSA , 09 Ocak 2020 Perşembe, 19:13

İznik Belediyesi, sosyal medyada yapılan "köpekler barınakta öldü" paylaşımları hakkında açıklama yayımladı.

'İznik'te vahşet var' iddiasına yalanlama

Sosyal medya platformu Twitter'da birçok hesap tarafından "İznik Belediyesi hayvan barınağında köpekler öldü" iddiasıyla fotoğraflar paylaşılarak tepki gösterildi.

Yapılan paylaşımların ardından Bursa İznik Belediye Başkanlığı'nın resmi Twitter hesabından konu ile ilgili yanıt geldi.

'YARGI YOLUNA BAŞVURACAĞIZ'

İznik Belediyesi iddialara ilişkin yaptığı açıklamada, "Çeşitli sosyal medya hesaplarından belediyemezi karalamak ve yıpratmak amacıyla sokak hayvanları üzerinden yapılan paylaşımlar bizleri derinden üzmüştür. Paylaşılan görseller gerçeği yansıtmamakta olup günümze ait değildir. Göreve geldiğimiz tarihteki mevcut barınağın olumsuz şartları tespit edilmiş ve süratle düzeltirmesi için yoğun çaba sarf edilmiştir. Bu hususta beledyemiz bünyesinde Veteriner Hekim istihdam edilmiştir. Veteriner işleri birimimiz, hayvan refahı ve sağlığı için projeler hazırlayıp hayata geçirmektedir. Amacımız ilçemizi sahipsiz sokak hayvanları ile birlikte daha yaşanabilir hale getirmektir. Şehrimizi ve belediyemizi karalamayı amaçlayan tüm paylaşımlara karşı yargı yoluna başvuracağımızı belirtir, İznik halkına saygılarımızı sunarız." ifadeleri yer aldı.