Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
11.9°

İYİ Partili Meclis üyeleri akademik oda turunda

BURSA , 28 Şubat 2018 Çarşamba, 17:05

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin İYİ Partili Meclis üyeleri, Akademik Odalar Birliği'nde Jeoloji Mühendisleri ve Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şube yöneticilerini ziyaret etti.

İYİ Partili Meclis üyeleri akademik oda turunda

İYİ Parti Mustafakemalpaşa Belediyesi Meclis Üyesi Prof. Dr. Hasan Ertürk, Yenişehir Belediyesi Meclis Üyesi Ercan Özel, Karacabey Belediyesi Meclis Üyeleri Hüsnü Doğruoğlu ve Adnan Akın, İnegöl Belediyesi Meclis Üyesi İsmail Karaman ve Orhaneli Belediyesi Meclis Üyesi Avni Çimen Erin'den oluşan İYİ Parti Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Doç. Dr. Erkan Yaslıoğlu ve Oda yöneticileriyle bir araya geldi.

'İYİ BİR TÜRKİYE-İYİ BİR BURSA'

Ziyarette, 'İyi Bir Türkiye' misyonu ile kurulan İYİ Parti'nin Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri olarak, Bursa ve Bursalıların çıkarları korumak için bir araya geldiklerine dikkat çeken Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi İYİ Parti Grup Sözcüsü Prof. Dr. Hasan Ertürk, "Oy kaygısına dayalı yıpratıcı muhalefet anlayışı yerine Bursa'mızın yararına olan kararlarına ve uygulamalarına destek veren, doğru bulmadığımız karar ve uygulamalar karşısında ise partimizin politikaları kapsamında görüş ve öneriler sunan yapıcı bir muhalefet anlayışı ile hareket edeceğimizi belirtmek isteriz. Akademik odalar uzmanlık kuruluşlarıdır. Bu anlamda kent ve ülkemizin yararları doğrultusunda sizlerin bilgi birikimlerinden ve fikirlerinden yararlanmak isteriz" dedi.

'BİRLİKTE HAREKET ETMEYE HAZIRIZ'

Ziyaretten memnuniyetini dile getiren Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Doç. Dr. Erkan Yaslıoğlu, izlenen yanlış politikalar nedeniyle başta tarım toprakları olmak üzere ülkenin bir çok kaynaklarının tüketildiğini vurguladı, "Bizler kamu görevi yapan kuruluşlarız. Ama pek çok yönetimler tarafından sevilmiyoruz. Kim olursa olsun yanlışları söylemeye devam edeceğiz. Tarım topraklarımız tek tek tüketiliyor. Bu ülke yararına ne yapılacaksa, bizler birlikte hareket etmeye hazırız" dedi.

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, Jeoloji Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Engin Er ve yönetimini de ziyaret etti. BOAB Binasında gerçekleşen ziyarette, kent yapılaşması ve depremsellik ele alındı.

'EYLEME GEÇELİM'

Depremleri engellemenin mümkün olmadığını, ancak insan eliyle afete dönüşen deprem zararlarını en aza indirilebileceğine dikkat çeken Jeoloji Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Engin Er, "Türkiye'de meydana gelen depremler ve bugüne kadar yapılan tüm araştırmalar, afet zararlarının önemli ölçüde denetimsizlikten kaynaklandığını ve doğa olaylarının afete dönüşmesinin en önemli nedenlerinden birinin de 'yapı denetim sistemi' olduğunu göstermektedir. Daha güvenli bir kent, daha yaşanabilir bir kent oluşması için 1/100.000'lik planlarımızı revize ederek onaylatalım, depreme hazırlıklıyız söylemini bir kenara bırakıp eyleme geçelim" diye konuştu.

'KENTSEL DÖNÜŞÜM RANTSAL DÖNÜŞÜM OLDU'

Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi İYİ Parti Grup Sözcüsü Prof. Dr. Hasan Ertürk ise, kentsel dönüşüme dikkat çekti ve "6306 Sayılı Kentsel Dönüşüm Yasası, doğal afetlerle mücadele için çıkartılmasına rağmen, özellikle Bursa'da kentsel dönüşüm adı altında yapılan çalışmalar artık amacını aşmakla birlikte kentsel dönüşüm maalesef 'rantsal' dönüşüme dönüştürülmüştür. Bu anlamda belediyelerin ciddi bir şekilde çalışma yapmaları ve bunu düzene sokmaları gerekmektedir. Özellikle jeofizik ve zemin etütleri konusunda sağlıklı bir çalışma yapılmadan binaların inşa edilmesi bölgelerimiz için çok büyük tehlike arz etmektedir" dedi.

Volkswagen'e bir darbe daha
Volkswagen'e bir darbe daha
Halk plajında hummalı hazırlık
Halk plajında hummalı hazırlık
Bursa'da tarihi çarşı bir kez daha kapılarını açtı
Bursa'da tarihi çarşı bir kez daha kapılarını açtı
7. Koğuştaki Mucize Fransa'da rekor kırdı
7. Koğuştaki Mucize Fransa'da rekor kırdı