Bursa
Parçalı Bulutlu
28.5°

İYİ Parti'den EYT açıklaması! Kaçacak yeri kalmayacak...

GÜNCEL , 12 Eylül 2019 Perşembe, 11:36

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, enbursa.com'a EYT konusunda açıklamalarda bulundu. "EYT'nin çözümü kolay" diyen Koncuk, sorunun sürekli gündemde tutulmasıyla iktidarın kaçacak yeri kalmayacağını söyledi.

İYİ Parti'den EYT açıklaması! Kaçacak yeri kalmayacak...

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nce (EYTSYDD) Ankara Tandoğan'da düzenlenen mitingte enbursa.com'un sorularını yanıtladı.

Koncuk'un açıklamaları şöyle:

'KAMUOYUNA YANLIŞ BİLGİ VERİLDİ'

"Aslında bir çok metotla sorunu çözmek mümkün olabilirdi. Ama bu konuda başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere birçok yetkili kamuoyuna yanlış bilgiler verdiler. Mesela Sayın Cumhurbaşkanı bunun maliyetinin 700 milyar olduğuna dair, hiç de doğru olmayan, problemi çözmekten uzak, tam tersine problemi kitleyen bir açıklama yaptı.

'EYT'NİN ÇÖZÜMÜ VAR'

Öncelikle Çalışma Bakanlığının, SGK'nın bu konuda verileri ortaya koyması lazım gelmesi gerekirken, sağlam verileri ne bizle ne kamuoyuyla paylaştılar. Ve problem devam ediyor. Çözümü kolay, çözümü var. Bu kademeli olabilir, zamana yayılabilir, öncelikler sırası hazırlanabilir, bütün bunların tamamı gözardı edildi. ve problem katlanarak büyüyor. Bir hükümetin, var olan bir problemi adeta dvasa hale gelene kadar beklemesini anlamak mümkün değil. Biz İYİ Parti olarak her zaman EYT'lilerin yanında olacağız. Dar ve sabit gelirli bütün vatandaşlarımızın yanında olacağız. Meclis'te ve çeşitli zeminlerde bunları dillendirmeye devam edeceğiz."

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN EYT AÇIKLAMASI

Koncuk, "Sorunun çözümü konusunda ümitli misiniz?" sorusuna da şöyle yanıt verdi:

'AKP'DEN HAK ALMAK ÖYLE KOLAY DEĞİL'

"Hükümetin bu konuyu çözmek gibi bir niyeti yok. Onu çok net görüyoruz. Çözseydi 31 Mart seçimlerinden önce çözerdi, çözseydi İstanbul seçimlerinden önce çözerdi. AKP'nin EYT problemini çözmek gibi bir niyeti olmadığını zaten Cumhurbaşkanı'nın açıklamalarından anlıyoruz. Ama onları niyetli hale getirmek de vatandaşlarımızın görevi.

ÖZÜPAKTAN YENİ AÇIKLAMA

Bu alanlara katılan insan sayısı ne kadar fazla olursa, problem gündemde ne kadar çok tutulursa siyasi iktidarın kaçacak yeri kalmayacak. İktidarın tüm kaçış yollarını tıkamamız lazım. Onun için de bıkmadan mücadele etmek lazım. Yoksa AKP'den hak almak öyle kolay değil. Halktan uzaklaşan, milleti her geçen gün unutan bir siyasal iktidar haline geldi AKP. Maalesef, ekonomik krizleri de bahane ediyor. Milleti yokluğa, kaderiyle başbaşa bırakıyor."