Bursa
Çok Bulutlu
7.1°
enBursa Haber

İYİ Parti'den EYT açıklaması!

GÜNCEL , 16 Aralık 2019 Pazartesi, 14:09

Gündemin bir numaralı konusu Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) hakkında konuşan İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, devletin EYT'lilere verdiği sözleri tutması gerektiğini ifade ederek "Verdiğiniz sözün arkasında Türk devletini iradesiyle göstermek zorundasınız" dedi.

İYİ Parti'den EYT açıklaması!

EYT konusu gündemden düşmüyor. Bütçe görüşmelerinde de sık sık dile getirilen EYT ile ilgili vatandaş bir .çözüm bekliyor.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT konusunda verilen sözlerin tutulmadığını dile getiren İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, "EYT ile ilgili birinci hassasiyet şudur; devlet sözünü tutabilmelidir. Sözünü tutan devlet itibarlıdır. Bazen devlet sözünü tutarken zarar da eder. Ama devletin sözünü tutmaması mı yoksa zarar etmesi mi arasında kalınca devletin sözünü tutarak zarar etmesi daha makbüldür. Çünkü devleti ayakta tutan verdiği sözü tutabilme kabiliyetidir. Siz bu insanlara söz vermişsiniz, verdiğiniz sözün arkasında Türk devletini iradesiyle göstermek zorundasınız. Osmanlı Devleti'nin yerine küllerinden doğan Türkiye Cumhuriyeti, Osmanlı'nın borçlarını bile ödedi. Devlet söz verdiği zaman sözünü tutar. Arkadaşlarımız kaynak bulamıyoruz mazeretlerini EYT'lilere değil müteahhitlerine söylesin" ifadelerini kullandı.