Bursa
Parçalı Bulutlu
29.3°

İYİ Parti'den bir EYT çağrısı daha

GÜNCEL , 08 Kasım 2019 Cuma, 12:28

İYİ Parti, EYT sorununu bir kez daha Meclis gündemine taşıdı. İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan, emeklilikte yaşa takılanların bir an önce Meclis'e getirilmesini istedi.

İYİ Parti'den bir EYT çağrısı daha

İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Meclis Genel Kurulu'ndan yaptığı konuşmada, 3600 ek gösterge ve EYT konusuna değindi.

Türkkan, şunları söyledi:

'3600 EK GÖSTERGE 17 AYDIR BEKLİYOR'

AK PARTİ Seçim Beyannamesinde polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimize ek gösterge imkânı verileceği açıklanmıştı, bunu bütün partiler seçim beyannamelerine koymuşlardı. Seçimin üzerinden on yedi ay geçti ama bu konuyla ilgili en ufak bir adım dahi atılmadı. Oysa on yedi aylık süre iktidar olan bir partinin 3600 ek göstergeyi çıkarması için fazlaca mümkün bir zamandır. Oy isterken hepimizin ağzından çıkan bu sözler iktidar olunca unutuluyorsa bunun adı vatandaş kandırmaktır. Süreci daha fazla uzatmayın, Meclise gelecek ilk torba yasaya 3600 ek göstergeyi koyun, bunu yasalaştıralım. Sözlerimizi tutalım, memurları da rahatlatalım."

'EYT YAKARIŞI ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR'

"Aynı şekilde, emeklilikte yaşa takılanlar konusu var. Emeklilikte yaşa takılanların yakarışları da çığ gibi büyümeye devam ediyor. Milyonlarca vatandaşımızı ilgilendiriyor bu, emeklilikte yaşa takılanlar konusu. Bunun da bir an önce Meclise getirilmesi ve insanların haklarının iade edilmesi gerekiyor. Biz İYİ PARTİ olarak milletimizin menfaatine olan her şeye destek vermeye ve verdiğimiz sözlerin, verdiğiniz sözlerin takipçisi olmaya yılmadan devam edeceğiz."