Bursa
Açık
24.5°

İYİ Parti Bursa'da Yüksel Yılmaz aday!

BURSA , 18 Temmuz 2020 Cumartesi, 10:58

İl kongresine hazırlanan İYİ Parti Bursa'da mevcut başkan Yahya Bahadır'ın yeniden aday olmayacağını açıklamasıyla gözlerin çevrildiği Kurucu İl Başkanı Yüksel Yılmaz, Genel Başkan Meral Akşener'le görüşerek adaylığını netleştirdi. 16 Ağustos'taki kongrede 3 adaylı bir yarış bekleniyor.

İYİ Parti Bursa'da Yüksel Yılmaz aday!

İYİ Parti Bursa İl teşkilatında merakla beklenen soruya yanıt geldi. İl Başkanı Dr. Yahya Bahadır'ın yeniden aday olmayacağını açıklamasıyla Kurucu İl Başkanı Yüksel Yılmaz, adaylık için kolları sıvadı.

Ankara'da Genel Başkan Meral Akşener'le görüşen Yılmaz, 16 Ağustos'ta yapılacak kongrede aday olmaya hazırlanıyor.

Akşener'in "hayırlı olsun" dileğini alan Yılmaz, görüşlerini Olay gazetesi Başyazarı Ahmet Emin Yılmaz'a aktardı. Akşener'e haber vermeden aday olmasının uygun olmayacağını kaydeden Yüksel Yılmaz, şunları söyledi:

'İLAVELERLE YOLA DEVAM EDECEĞİZ'

"Geride kalan 3 yılda İYİ Parti Bursa'da etken bir parti oldu. Şimdi aktör bir parti olması için yarım kalan işimizi tamamlayacağız. Şampiyon kadro görev yaptı. O kadroya bazı ilavelerle yola devam edeceğiz. Nezakete dikkat ettim. Başarıyla görev yapan Yahya Bahadır arkadaşım aday olmayacağını söyleyinceye kadar harekete geçmedim."

3 ADAYLI KONGRE

İYİ Parti Bursa'da daha önce Selçuk Türkoğlu ve Zafer Milli adaylıklarını açıklamıştı. Yüksel Yılmaz'ın da kararını vermesiyle İYİ Parti'de 3 adaylı bir il kongresi bekleniyor.