Bursa
Açık
25.6°

Ivanka Trump'ın kıyafeti çok konuşuldu

MAGAZİN , 27 Eylül 2019 Cuma, 15:01

Ivanka Trump'ın BM Genel Kurulu'nda giydiği kıyafet, tartışma başlattı. Donald Trump'ın daha önce konuyla ilgili attığı tweet tekrar gündeme geldi.

Ivanka Trump'ın kıyafeti çok konuşuldu

Ivanka Trump'ın 23 Eylül'de Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda giydiği kıyafet, sosyal medyada kimilerince şık bulunurken, kimi kullanıcılar tarafından eleştiri konusu olmuştu.

Eleştirilen noktalardan biri de Ivanka Trump'ın giydiği gömlekten meme uçlarının görünmesiydi.

Konu sosyal medyada bir başka yönüyle daha tarışıldı. ABD Başkanı Donald Trump'ın 2011 yılında attığı bir 'meme ucu' tweet'i tekrar gündeme geldi.

Trump, eşcinsel olduğu bilinen bir kongre üyesinin 'çıkıntılı meme uçları'nın iğrenç olduğunu söyleyen bir tweet atmıştı. Bu tweet, Ivanka Trump'ın kıyafetiyle ilişkilendirildi.

İnternet kullanıcıları, 37 yaşındaki Ivanka Trump'ın yüksek profilli bir etkinliğe sütyensiz katılmasını eleştirirken, babasının eşcinsel bir siyasetçiyi utandırdığı mesajı yıllar sonra yeniden hatırlattı.

Donald Trump, 79 yaşındaki siyasetçi için, "Barney Frank, kongre öncesinde mavi tişörtü içinde çıkıntılı meme uçlarıyla iğrenç görünüyor. Çok çok saygısızca" ifadesini kullanmıştı.

Birçok kişi, Donald Trump'ın her konuda tweet atma geçmişini göz önünde bulundurarak, bu eski tweet'in yeniden ortaya çıkmasının şaşırtıcı olmadığını belirtti.