Bursa
Açık
8.5°
enBursa Haber

İşte yeni iPad Pro'nun görüntüsü!

TEKNOLOJİ , 29 Haziran 2018 Cuma, 12:25

Tasarım ya da özellik olarak uzun zamandır bir yenilik gelmeyen Apple tableti iPad Pro'ya yenilikler geleceği söylentileri dolanırken tasarımcı Alvaro Pabesio, paylaştığı iPad Pro konsepti ile beklentilerini paylaştı.

İşte yeni iPad Pro'nun görüntüsü!

Uzun zamandır Apple'dan iPad Pro için herhangi bir güncelleme gelmemişti. Bu sırada daha önce de macOS 11 konsepti ile dikkat çeken tasarımcı, Behance aracılığı ile paylaştığı iPad Pro konsepti ile bizlerle. İPhone X benzeri ekran köşeleri, yeni çoklu görev seçenekleri, Face ID, ve İphone uygulamalarını iPad ile çalıştırma gibi özellikleri ile bu konsept takipçilerinin merakının tavan yapmasına sebep oldu.

Hemen hemen çerçevesiz diyebileceğimiz 11.9 inç ekranı bulunan bu konseptte, 10,5 inçlik iPad Pro'nun ölçüleri korunmuş durumda. Konseptte Touch ID özellikli ekran tuşu kaldırılırken, ikinci nesil TrueDepth teknolojili kamera ile Face ID sistemi gelmiş. Bu sayede tablet 4 farklı kullanıcı yüzü tanıyabilir ayrıca daha uzaktan ve yatay olarak tanımlama yapabilir hale gelmiş.

12 Megapiksel çift kamera ile tablete portre modunun da gelmesi bekleniyor. Ayrıca ürünün Apple'ın yeni A12 çipseti ile çalışacağı tahmin ediliyor. Tabletin "Continuity" özelliği ile iPhone uygulamalarını açabilmesi de beklentiler içinde.

Tasarımcının paylaştığı konsept tüm özellikleri ile öne çıkmayı başarıyor.