Bursa
Açık
17.9°

İşte DEVA'nın Bursa kurucu kadrosu

BURSA , 15 Ağustos 2020 Cumartesi, 10:35

Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın genel başkanı olduğu DEVA Partisi'nin Bursa kurucu kadrosunda yer alacak isimler netleşmeye başladı. İl Başkanlığı için 9 isim Ankara'ya çağrıldı. O isimler biri Ali Babacan'la yapılacak görüşmenin ardından il başkanı olarak atanacak. Diğer 8 isim de kurucu kadroda yer alacak. O isimlere enbursa.com Yazarı Yüksel Baysal ulaştı.

İşte DEVA'nın Bursa kurucu kadrosu

"DEVA Partisi'nin Bursa İl Başkanı kim?" sorusunun kısa süre içinde yanıt bulması bekleniyor.

enBursa.com Yazarı Yüksel Baysal'ın aktardığı bilgilere göre, il başkanlığı için 9 isim Bursa'dan Ankara'ya davet edildi.

Bu isimler şöyle:

TUİÇ Akademi (Uluslararası İlişkiler Çalışmaları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Burak Yalım, Etkin Bilgi Yönetimi firması Genel Müdürü Serkan Özgöz, Av. Burak Bilgin, Av. Serdar Gören, Anadolu Otizm Federasyonu (ANOFED) Yönetim Kurulu Başkanı Canan Cihan, Yağmur Koç, Mümtaz Öztürk, Mali Müşavir Hamza Türk ve İnşaat Yüksek Mühendisi Şahan İdikurt.

Ankara'ya çağrılan isimler genel başkan yardımcıları ve Genel Başkan Ali Babacan ile görüşecek.

Mülakatın ardından söz konusu isimlerden birine İl Başkanı olarak DEVA Partisi'ni Bursa'da teşkilatlandırma yetkisi verilecek. Kalan 8 isim de kurucu heyet de yer alacak. 50 kişilik İl Yönetim Kurulu da bu ekip tarafından oluşturulacak.