Bursa
Çok Bulutlu
21.1°

İşte CHP Bursa'daki ayrışmanın fotoğrafları

BURSA , 10 Şubat 2020 Pazartesi, 12:33

Aylardır merakla beklenen CHP Bursa İl kongresi dün yapıldı. Kongrenin galibi İsmet Karaca olurken, salondan yansıyan fotoğraflar CHP'deki ayrışmayı da gözler önüne serdi.

İşte CHP Bursa'daki ayrışmanın fotoğrafları

CHP Bursa İl Kongresi, dün Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Bir hayli heyecanlı geçen kongrenin galibi İsmet Karaca oldu.

İsmet Karaca 294 oyla CHP Bursa İl Başkanı seçilirken, Hüseyin Akkuş 236, Erol Gülmez 65 ve Güner Aklan 19 oy aldı.

Siyasi gözlemcilere göre, Hüseyin Akkuş, kongreye Orhan Sarıbal-Erkan Aydın cephesinin desteğiyle girerken, İsmet Karaca da Hayri Türkyılmaz ve Nurhayat Altaca Kayışoğlu'nun desteğini almıştı. Bu tablo kongre başında ve sonunda objektiflere yansıyan karelere de yansıdı.

Kongrenin başında Divan Başkanı, CHP Çorum Milletvekili Turan Köse'nin çağrısıyla tün adaylar sahneye çıktı. Adaylar el ele tutuşarak, birlik beraberlik mesajı verdi.

Ancak kongre sonunda sahnede ortaya konan fotoğraf çok farklıydı.

Sonucun ilan edilmesinin ardından alkışlar arasında sahneye çıkan İsmet Karaca, rakipleri Hüseyin Akkuş, Erol Gülmez ve Güner Aklan'ı da sahneye davet etti.

Karaca'nın çağrısına Gülmez ve Aklan'dan olumlu yanıt gelirken, Akkuş'un salondan ayrıldığı bildirildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal ve milletvekili Erkan Aydın'ın da sonuç açıklandığında kongre salonunda olmadığı görüldü.

Kongre sonunda sahnede çekilen fotoğraflarda Karaca'nın yanında Gülmez ve Aklan'ın yanı sıra CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz da yer aldı.

Kongreden yansıyan görüntüler CHP Bursa'daki ayrışmanın objektiflere yansıması olarak değerlendirildi.