Bursa
Açık
14.8°
enBursa Haber

İnternet Kitapçısı: Hayata Dair Bi'kaç Satır

KÜLTÜR-SANAT , 14 Mart 2019 Perşembe, 14:12

Enbursa.com'un "Günün Kitap Önerisi", Gazeteci-Yazar Fikret Aydemir'in "Hayata Dair Bi'kaç Satır" adlı yapıtı... Brüksel'de yaşayan Aydemir, 30 yıl aradan sonra memleketi Bursa'da imza gününe katılacak. Bursa'da devam eden TÜYAP Kitap Fuarı'nda imza gününe katılacak olan yazar, Cuma günü de mezun olduğu okulu Bursa Erkek Lisesi'ni ziyaret edecek.

İnternet Kitapçısı: Hayata Dair Bi'kaç Satır

Fikret Aydemir, "Brüksel'de gazetecilik yaptığım için hem gazeteci hem de turistik amaçlı olarak Avrupa'nın bütün kentlerini gezdim. Amerika ve Afrika kıtalarını da gördüm ama Bursa denilince nabız atışlarımın değiştiğini hissediyorum. Özellikle, kitabımın imza gününü Bursa'da yaptık hayallerimden biriydi. İnsan hayallerini gerçekleştirdikçe mutlu olabiliyor" dedi.

Aydemir, Brüksel'de çeşitli ulusal gazetelerde muhabirlik, temsilcilik ve köşe yazarlığı yaptı. Avrupa Birliği'nin başkenti olarak da kabul edilen Brüksel'de Milliyet gazetesi muhabirliği, Sabah gazetesi temsilciliği ve Akşam gazetesi köşe yazarlığı yapan Fikret Aydemir, geçtiğimiz Ekim ayında İnkılap Yayınları'ndan "Hayata Dair Bi'kaç Satır" kitabını çıkarttı.

Bursalı yazar Fikret Aydemir, İnkılap yayınlarından çıkan "Hayata Dair Bi'kaç Satır" adlı kitabında ulusal gazetelerde yayınlanmış makalelerini bir "anlatı" kitabında bir araya getirdi. Aydemir kitabında "hayattan", "ülkeden" ve "Avrupa Birliği'nden" olmak üzere yazılarını üç bölümde topladı.

Yazar Fikret Aydemir, "Hayata Dair Bi'kaç Satır" kitabının ilk imza gününü Brüksel'in en meşhur meydanı olan Grand Place'da bulunan Büyükşehir Belediye binasının kültür salonunda gerçekleştirmişti. Dünya edebiyatının dev ismi Viktor Hugo'nun da bir dönem yaşadığı Grand Place'daki tarihi belediye binası ilk kez bir Türk yazara açılmıştı.

Fikret Aydemir, 17. TÜYAP Kitap Fuarı'nda Cumartesi (16 Mart) günü İnkılap Yayınları standında saat 13'den itibaren imza gününe katılacak.

FİKRET AYDEMİR KİMDİR?

Bursa Erkek Lisesi'nden mezun olan Fikret Aydemir, yüksek eğitimini Brüksel Serbest Üniversitesi (VUB) ve Leuven'de (HIRL) tamamladı. Gazeteciliğe 1995 yılında Milliyet Brüksel muhabiri olarak başladı. Sabah gazetesi Brüksel Temsilciliği görevini dokuz yıl sürdürdü. Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Gazete Kuzey'in genel yayın yönetmenliğini üstlendi. Evli ve oğulcan'ın babası...

Ramazan davulcuları Bursa'nın o mahallesine giremiyor! Çünkü...
Ramazan davulcuları Bursa'nın o mahallesine giremiyor! Çünkü...
ABD'den 'UFO' itirafı
ABD'den 'UFO' itirafı
Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa!.. İzlenme rekoru kırdı
Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa!.. İzlenme rekoru kırdı
Çırılçıplak soyup dövdüler
Çırılçıplak soyup dövdüler