enBursa Haber

İnce, Kılıçdaroğlu'nu yalancılıkla suçladı

GÜNCEL , 15 Eylül 2018 Cumartesi, 15:20

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Seçim gecesi Genel Merkez'e davet ettik, gelmedi" ifadesiyle ilgili olarak, "Hayatımda gördüğüm en büyük siyasi yalan, ispatlasınlar siyaseti bırakırım" dedi.

İnce, Kılıçdaroğlu'nu yalancılıkla suçladı

Milliyet yazarı Tunca Bengin'in sorularını yanıtlayan İnce, Kılıçdaroğlu'nun "Bana bir felsefi derinlik gösterirseniz, bırakın kurultayı, yarın sabah koltuğu terk ederim" ifadesini de değerlendirdi.

"Bu da yeni bir kriter çıktı. Dünyada böyle bir kriter yok. Ee, ne yapacağız şimdi? Altı oktan vazgeçip yeni bir felsefi akım mı oluşturacağız?" diyen İnce, şöyle devam etti:

'CHP ÖRNEK OLMALI'

"Bu ipe un sermek. Nedir yani, ne yapacağız? Yeni bir altı ok mu yazacağız? Bizim geçmişimiz, birikimimiz belli. Bütün değişimler sancılı olur. Bu mutlaka olacak, süreç biraz uzuyor sadece. Ama ben bu değişimden sadece lideri değil, yönetim anlayışını da kastediyorum. Kuralların hakim olduğu bir parti olmalıyız. Mesela son milletvekili seçiminde 81 vilayetin hiçbirinde ön seçim olmadı. Bu kuralsızlıktır, istediğin zaman yapıyorsun, istediğin zaman yapmıyorsun. Türkiye'de demokrasi isteyen bir CHP önce kendi içinde demokrasiyi yaşamalıdır, örnek olmalıdır."

İnce, Kılıçdaroğlu'nun "Seçim gecesi Genel Merkez'e davet ettik, gelmedi" açıklamasının sorulması üzerine de "Ben bunu Genel Başkan'ın ağzından duymadım. Parti Meclisi'nde konuşulanlar diye haber yapıldı. Ben ağzından böyle bir laf duymadım" dedi.

İnce, şunları kaydetti:

"Bu haberi yapan, yaptıran, söyleyen dünyanın en büyük yalancısıdır. Kim söylüyorsa. Böyle bir davet olmadı. Böyle bir davetin olduğunu ispatlasınlar siyaseti bırakırım."

NASA'dan göktaşı uyarısı
NASA'dan göktaşı uyarısı
İlk kez mağara gören öğrencilerin büyük şaşkınlığı
İlk kez mağara gören öğrencilerin büyük şaşkınlığı
10 parmağında 10 marifet
10 parmağında 10 marifet
Yemek sonrası halsizliğe dikkat!
Yemek sonrası halsizliğe dikkat!