Bursa
Açık
20.1°
enBursa Haber

İnce'den Erdoğan'a karne

GÜNCEL , 08 Haziran 2018 Cuma, 15:13

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Millet Bahçesi" vaadini eleştirdi. İnce, "Ben çocuklara iş diyorum, o bedava kek verecekmiş. Yani sizi kekleyeceğim diyor" diye konuştu.

İnce'den Erdoğan'a karne

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Karabük mitinginde şunları söyledi:

'SATTIKLARINI KİM YAPTI?'

"Türkiye daha toplu iğne bile yapamazken Atatürk Karabük'e fabrika planlıyor, 38'de de yapıyorlar. Bu ülkeyi 16 senedir yönetenler ise 'CHP çivi mi çaktı' diyor. O sattıklarını kim yaptı?"

'BEDAVA KEK İSTİYORSANIZ...'

"Ben çocuklara iş diyorum, o bedava kek verecekmiş. Yani sizi kekleyeceğim diyor. İnanılır gibi değil. Kıraathane açacakmış, oturacakmışız, kekler, çaylar bedavaymış. İnternetten haberin yok mu senin? Wikipedia açılacak mı peki? Bedava kek yemek istiyorsanız Erdoğan'a oy verin, fabrikada çalışıp ekmeğinizi kazanmak istiyorsanız bana oy verin."

'ŞİRAZEDEN ÇIKTI'

"'Şehir hastanelerinin müşterisi çok olacak' diyor. Lafa bak lafa. Hasta müşteri midir? Şirazeden çıktı bu ara."

'TÜRKÇE YÜZDE 100 SIFIR'

"Çocuklar bugün karne aldı. Ben de bir öğretmen olarak Erdoğan'a bir iki not vereyim. Ekonomi sıfır, tarım sıfır, Türkçe yüzde 100 sıfır. Çünkü Ce-Ha-Pe diyor. Ama 10 aldığı dersler de var. Mesela kandırılma 10, FETÖ'ye destek 10. Erdoğan, 'FETÖ bizim zamanımızda büyüdü' diyor. Ey Erdoğan, sizin zamanınızda büyüdüyse Bank Asya'ya 100 lira yatırandan vatandaştan ne istiyorsun? En büyük FETÖ'cü sensin, kendin söylüyorsun."