Bursa
Çok Bulutlu
13.6°
enBursa Haber

İnce'den Erdoğan'a Halisdemir yanıtı

GÜNCEL , 20 Haziran 2018 Çarşamba, 16:38

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 15 Temmuz kahramanı Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in mezarını ziyaret etmediği eleştirisinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi. İnce, "Senin derdin ne Ömer Halisdemir ne de Fatiha. Senin derdin Kuran, Fatiha, ayet, sure olsaydı, bakara-makara diyeni tutar kulağından atardın" dedi.

İnce'den Erdoğan'a Halisdemir yanıtı

Çorlu mitinginde konuşan İnce'nin mesajları şöyle:

'MİLLETE TEPEDEN BAKIYOR'

"Dün, Adana'da Ömer Halisdemir'in mezarına gidip Fatiha okuyamaz diyor. Senin derdin ne Ömer Halisdemir ne de Fatiha. Senin derdin Kuran, Fatiha, ayet, sura olsaydı, bakara-makara diyeni tutar kulağından atardın. Türkiye'yi hukuk devleti yapacağız, bağımsız bir yargı diyorum, hak-hukuk-adalet diyorum; o da geliyor meydanlara çay-kek-oralet. Moralinin bozuk olduğunu biliyorum. Bak kaldı 3-5 gün. Gel 81 milyon bizi izlesin. İstediğin kanalda, istediğin saatte, istediğin gazetecilerle. Gel benimle ekonomi tartış. Yüreğin varsa çık karşıma. Kime kardeşim dediyse bugün Erdoğan'ın yanında değil. Rizeliyim diyor, ama Rize'nin çayını bile beğenmiyor. O artık milete tepeden bakan bir adam."

'DİPLOMA YOK ORTADA'

"Ben halkını bilen bir cumhurbaşkanı olacağım. Hakkını bilen bir cumhurbaşkanı, haddini bilen bir cumhurbaşkanı olacağım. Ama aynı zamanda da haddini bilmeyenlere haddini bildiren bir cumhurbaşkanı olacağım. Her şeyi biliyor, doktor, jinekolog, mühendis... Her şeyi biliyor ama diploma yok ortada. Söz veriyorum. Ben cumhurbaşkanı olduğumda, 100 gün içinde kimsenin telefonu dinlenmeyecek.

'TRT-TAYYİP RADYO TELEVİZYONU'

"Medya, borazan olmayacak. Dünya Türkiye'deki seçimlerle ilgileniyor. 50 ülkenin 50'side randevu istedi. Hatta şöyle dediler. 'Ezber bozan bir adam var' dediler. Ama Türkiye'de medya korkudan görmüyor. Benim yayınımı kesip Binali Yıldırım'ı bağlıyorsun. Utanmıyor musun Türk medyası. Şu TRT var ya. Türkiye Radyo Televizyon değil 'Tayyip Radyo Televizyonu'. Bir sürü ekonomik vaatte bulundun. Parayı nereden bulacaksın diye sormak sizin hakkınız. 186 kere Kamu İhale Kanunu'nu değiştirdiler. Bu ne demek biliyor musunuz? Çaldılar. Ben çalmayacağım. Suriyelilere 40 milyar dolar lira harcadılar. Ben harcamayacağım, milletime vereceğim. Çünkü Suriyeliler barış içinde memleketine dönecek."