Bursa
Çok Bulutlu
5.3°
enBursa Haber

İmamoğlu'ndan Yıldırım'a yanıt

GÜNCEL , 15 Nisan 2019 Pazartesi, 17:10

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu açıklama yapıyor

İmamoğlu'ndan Yıldırım'a yanıt

YSK'nn resmi olmayan sonuçlarına göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanan Ekrem İmamoğlu, CHP Seçim Koordinasyon Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısı ile rakibi Binali Yıldırım'ın açıklamalarına yanıt verdi.

İmamoğlu'nun açıklamaları şöyle;

"Acelecilik yaptı' diyor benim için. Hepiniz hatırlıyorsunuz, rakibimiz yıldırım hızıyla 10.30'da 'seçimi ben kazandım' dedi. 'Görmemişlik yaptı' diyor. Bir gün sonra tüm İstanbul'a afiş astılar

" saat boyunca sayın rakibimiz Binali Yıldırım konuştu; siz anlattıklarından bir şey anladınız mı? Kendi iddialarını bile anlatamaması bıkkınlığının göstergesidir. Seçmen listeleri ve sandık kurulları ile ilgili iddialar seçim öncesine ait iddialardır. Bakanlar açıklama yaptı 'en güçlü sisteme sahibiz' diye. YSK açıklama yaptı teminat verdi. Bizim bu konu ile ilgili itirazlarımız reddedildi, usulüne uygun seçmendir denildi..Şimdi, Yıldırım'ın buradan bir şey elde etme çabasını anlayabilmek mümkün değildir.

YSK tüm oyların sayım talebini redetti.Yani konu kapanmıştır. YSK sayılmış oylar geçerlidir demesine rağmen geçersiz oylar tekrar sayılmıştyır. Yetinmediler 57 sondaj sandığı sayıldı. Yetinmediler bazı ilçelerde oylar yeniden sayıldı. Tüm bunlar karşısında Yıldırım'ın kazanamadığı seçimi murdar ilan etmesi hukuka saygısızlıktır.

Oylarımız sandıkta iç edilmiştir diyor. Buradan kendi akıl yürütmesi ile bir şeyler aramanın ne kadar acizlik olduğunu halkımıza söylemek istiyorum. Bu büyük bir kibirdir. Reklam ajansınızla görüşün. 'Bas mührü ampule' demişsiniz, ondan geçersiz oyunuz bizden çok. Bu yüzden seçimde şaibe var demek, kaybetme hazımsızlığıdır"

Ben toplumu infiale sokuyormuşum, iyi mesajlar vermiyormuşum. YSK'yı ben maça giderek nasıl baskı altına aldığımı anlamış değilim. Şu anda sizin yaptığınız halkın iradesine karşı organize kötülüktür. İnsanları yalan yanlış şeylerle aldatmayın"