Bursa
Parçalı Bulutlu
6.9°
enBursa Haber

İmamoğlu mazbatayı aldıktan sonra Bursalı Bahriye Nine'yi aradı

BURSA , 20 Nisan 2019 Cumartesi, 14:48

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bursa'nın Karacabey ilçesinde yaşayan 97 yaşındaki destekçisi Bahriye Nine'yi telefonla aradı. Bahriye Nine, İmamoğlu'na, "Bu vatan için çalışacaksın. Buralı düzelt, Atatürk gibi yap" dedi.

İmamoğlu mazbatayı aldıktan sonra Bursalı Bahriye Nine'yi aradı

31 Mart yerel seçimlerinin ardından İstanbul'daki sonuç karmaşası sürerken, Twitter'da bir video yayınlandı.

Bursa'nın Karacabey ilçesinde yaşayan Seven Erman'ın sosyal medya hesabından yayınladığı videoda 97 yaşındaki Bahriye Nine, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na sesleniyordu.

İmamoğlu'na "Ekrem, yavrum" diye seslenen Bahriye Nine, şunları söylüyordu:

"Sana ben çok dua ettim. Sen orayı kazanana kadar televizyonun başından ayrılmadım. Hayırlı uğurlu olsun. 97 yaşındayım. 50 yaşından beri bu partiye hep rey attım, hiç kazanamadık. Çok şükür bunu da gördüm. Ölürsem gözlerim açık gitmeyecek."

1 Nisan'da yayınlanan video sosyal medyada kısa sürede yayılırken, İmamoğlu seçim sonuçları netleşip mazbatayı aldıktan sonra Bahriye Nine'yi telefonla aradı.

'ATATÜRK GİBİ ÇALIŞ'

Ekrem İmamoğlu, Bahriye Nine'nin güzel sözlerine layık olmaya çalışacağını söylerken, Bahriye Nine de İmamoğlu'na "Bu vatan için çalışacaksın. Bu vatan bizim güzel vatanımız. Çok güzelsin sen. Kalbindeki nur yüzüne vurmuş senin. Buralı düzelt yavrum. Atatürk gibi yap. Tamam mı? Helal çalış. Atatürk gibi çalış. Atatürkçüyüm ben. Haram yeme, yalan söyleme, hile yapma." dedi.