Bursa
Çok Bulutlu
21°

İlk kez poz verdiler!

MAGAZİN , 12 Ocak 2020 Pazar, 14:26

Sahnelerin sevilen ismi Sevda Demirel, Bursa Bademli Double V Meyhane'de konser verdi. Son zamanlarda Doruk Doğrusöz ile aşk yaşayan Sevda Demirel, ilk kez Bursa'da enBursa'nın objektiflerine poz verdi.

İlk kez poz verdiler!

İşte Benim Stilim yarışmasıyla adını duyuran Neslihan Doğrusöz, daha sonra cinsiyet değiştirerek Doruk Doğrusöz olmuştu. Doruk Doğrusöz ile Sevda Demirel yeni bir aşka yelken açtı ve tüm basından kaçmayı başarmıştı. Enbursa objektiflerine ilk kez poz veren ikili, enbursa.com muhabiri Muharrem Vurucuların sorularına da içtenlikle yanıt verdi.

İşte Sevda Demirel ve Doruk Doğrusöz röportajı...

Bursa'ya hoş geldiniz. Neler yapıyorsunuz?

Hoş bulduk Bursa'ya. Bursa ayağımız oldu artık bizim. Yıllar önce gelmiştim. O zaman böyle assolistlik dönemleri vardı. Bursa'ya bir daha gelmek nasip olmadı. Kısmet bugüneymiş. İnşallah Bursalılara güzel bir akşam geçirteceğiz.

SAHNEYİ SEVİYORUM

Yeni projeler var mı?

Bizim sadece sahne. Doruk zaten djlik yapıyor. Ben yıllardır sahne yapıyorum,4 sene ara vermiştim. Spor hocalığı yapmıştı uzun süre. Spor merkezim vardı. Plates salonum vardı. Ama dedim ki sahne beni seviyor ben sahneyi seviyorum. O alkış, insanların sevgi seli çok başka bir şey. Özellikle tanımayan, sizi görünce ve sevince o bambaşka bir şey oluyor. Tekrar İstanbul'da sahne almaya başladım. Yurtdışında da sahnelerimiz oluyor.

ZAMAN ÇOK GÜZEL TÖRPÜLÜYOR İNSANI

Sevda Demirel dendiğinde "Ne Dedin Sen" tepkisi akla geliyor. Hala size bu şekilde soruyorlar mı?

O tokadı attığımda herhalde sen o dönem biraz emekliyordun. Bizimkisi artık 20 sene oldu. Benim için o konular kapansın artık. Biz artık büyüdük yaşlanıyoruz, geçiyor seneler.

Aranızdaki tartışmadan dolayı sormadım aslında. O konu ile anımsanmak?

Bu alnımın karası değil, bir utanç değil. Daha kötü şeylerle çok şükür anılmıyorum. Yani sinirlerime hakim olamadığım, sakin olamadığım genç kızlık dönemimde yaşanmış bir olaydı. Şimdi artık karıncaya basmamak için yolumu değiştiren bir insanım. Zaman çok güzel törpülüyor bizi. Zaman size bir olgunluk katmıyorsa bir problem var demektir. Ruhunuzla yaşınızın eş değer olması gerekiyor. Akıl vermeye, yol gösterme pozisyonuna geldiğimiz için çok seviniyorum bu yaşlara geldiğim için.

Peki sosyal medyadan da takip ettiğim kadarıyla aşkınızı çok güzel yaşıyorsunuz.

Çok teşekkür ederiz. Temiz bir şey yaşıyoruz.

ANNEM DORUK'UN SAÇINI SEVDİ, ONA DUA ETTİ

Ülkemizin bazı aşamadığı durumlar var. Bu konuları göz ardı edip yaşayabilmeniz çok güzel bir şey. Gelen yorumlara, düşünce yapılarına ne düşünüyorsunuz? "Annesi yataklara düştü" haberleri çıktı?

Hayır öyle bir şey yok ki. Benim annem şimdi evde, bizi yolcularken Doruk'un saçını sevdi ona dua etti. Beni öptü dua etti. Oğlum diye 24 saat annem Doruk'un arkasında geziniyor. Ona yemekler yediriyor, kilo al oğlum diye. Bizim öyle bir dünyamız yok. Biz gerçekten bir sevgi yaşıyoruz. Bir menfaat birlikteliği değil bu. Her şeyi reklama bağlıyorlar bu hayatta ama herhalde öldüğümüz gün "ay reklamdan ölmüştür" diye kaldırmayacaklar ölümüzü belki de. Yani öyle saçma sapan bir algı var ama biz bunu hiç kabul etmiyoruz. Ailem Doruk'u çok seviyor, doruğun ailesi de beni çok seviyor. Aileler istedikten sonra dışarıdaki sesleri biz duymuyoruz açıkçası. Aile daha önemli değil mi. aile bizim için dua ediyor, daha değerlisi var mı? Dışarıdakiler bla bla yapsa ne olacak. Önce kendi kapısının önünü temizlesinler kimse bizden daha düzgün yaşamıyor. Önce herkes kendine baksın. Zaten öyle çirkin eleştiren insanların bizden çok beter hayatları vardır inanın.

ALINTI OLAN HİÇBİRŞEYİ SEVMİYORUM

Rap müzik ve pop müziği nasıl düşünüyorsunuz?

Bir şeyler çok çabuk tüketiliyor, Türkiye de bu hep böyle. Ama ben yabancı özenti şeyini sevmiyorum. Arabamda radyo da Türkçe rap çıktığında nedense beni rahatsız ediyor. Bu özenti benim hoşuma gitmiyor. Pop güzel bir şey evet, ama pop soundun ya da belki rock müziği de olabilir. Erkin Koray'lar, vs onlar yapmış bunu ama rap alıntı bir şey. Amerikalılardan alıntı. Ve ben alıntı olan hiç bir şeyi sevmiyorum. O yüzden rap müziğini sevmiyorum. Rap'çi değilim yani.

POP MÜZİĞİ BAŞARIYORDUK

Siz evde Rap dinleyip söyler misiniz?

Sevda Demirel: Hayır. Aslında yabancı rap dinlemeyi daha çok seviyorum ama Türkçe rap olmuyor ya.çok özenti geliyor. Radyoda hiç dinlemiyoruz.

Doruk Doğrusöz: 90'lardaki müzikleri çok seviyorum ne kadar güzel sözleri var. Bizim rap müzik yapan arkadaşların sözlerine baktığımızda ya sex, ya uyuşturucu, ya cinayetten bahsediliyor. Eski şarkılara baktığımızda ne güzel aşklardan duygulardan bahsediliyordu. Biz pop'u iyi başarıyorduk, rap'e dönmemeliyiz bence.

Doruk bey siz neler yapıyorsunuz?

Ben djlik yapıyorum. Dj'lik dışında styling yapıyorum klip çekimlerinde ve albüm çekimlerinde. Bunlar dışında çok güzel aşk yaşıyorum. Keyifli gidiyor.

GERÇEK DJLERİN HAKKINI YİYİYORUZ

Ya programlardan sonra ya da popüler olduktan sonra djliğe yönelmeyi nasıl yorumluyorsun?

Gerçek djlerin sonuna kadar hakkını yemiyor muyuz biz popüleritesi olan insanlar? Sonuna kadar yiyiyoruz. Ama şöyle bir durum var. Türkiye'de popüler kimliğe sahip olmuş insanlara bu şekilde teklifler geliyor. Bu teklif size de gelse sizde değerlendirirsiniz. Doğal olarak bizde bunu değerlendirmek istiyoruz. Ben İzmir'de bodrumda çıkacağım diyelim. Bunun afişini paylaşıyorum. Paylaştıktan sonra 500.000 hikaye izleyicisi var, 80.000 takipçim var. Merak ediliyorum. Merak edildiğim içinde görmek istiyorlar beni. Bu da mekanların arz talep meselesi. Benden talep ediyorlar, bende en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyorum. Popülarite her zaman bitecek bir şey. Sürekli devam edecek bir şey değil. Benim hali hazırda bir mesleğim var. Hedefim kendime bir şeyler yapmak, kendi markamı oluşturmak. Ama şuanda bunu devam ettiriyorum. Hayat ne gösteriyor hiçbir zaman bilemiyorsunuz. Yarın ne gösterir bilemezsin. Bugünler aslında geleceğe yatırım.

Anlık tüketim döneminde olduğumuz için aslında geleceğe yatırım olarak düşünen sayısı çok azaldı sizce de öyle değil mi?

Bir yaştan sonra düşünmek zorundasınız. Ben 35 yaşındayım. Bana deseydin ki 2 yıl önce sen bunları düşünüyor muydun? Hayır. Günümü gün ediyordum, deli paralar harcıyordum. Ama artık öyle düşünmüyorum.

Peki böyle düşünmemeni sağlayan nedir?

Hayat. Gelecekte bir şeyler sahip olmak istiyorum. Hayatımı kurmak istiyorum.