Bursa
Çok Bulutlu
17.3°

İlayda Akdoğan: İstanbul'a geçen ay geldik

MAGAZİN , 07 Ağustos 2020 Cuma, 12:02

Geçtiğimiz aylarda basketbolcu sevgilisi Roham Kabir'i görmek için İran'a giden ve koronavirüs salgınından sonra uçuşlar iptal edilince ülkede mahsur kalan oyuncu İlayda Akdoğan, önceki gün Nişantaşı'nda görüntülendi. Muhabirlerin sorularını yanıtlayan Akdoğan, "İstanbul'a geçen ay geldik. Setlerden uzun süre uzak kaldım. 4 ay boyunda İran'da kaldım. Umarım en kısa sürede normal hayatımıza döneriz" şeklinde konuştu

İlayda Akdoğan: İstanbul'a geçen ay geldik

Basketbolcu sevgilisi Roham Kabir'i ziyaret etmek için gittiği İran'da yaşanan pandemi sebebiyle dört ay boyunca ülkede mahsur kalan oyuncu İlayda Akdoğan, İstanbul'a geldi. Uzun süre sonra dışarı çıkan ve ilk kez görüntülenen ikili, önceki gün Nişantaşı'nda alışveriş yaptı. Sevgilisi ile poz veren ve keyifli halleri ile dikkat çeken Akdoğan, şu ifadeleri kullandı:

İstanbul'a geçen ay geldik. Setlerden uzun süre uzak kaldım. 4 ay boyunda İran'da kaldım. Umarım en kısa sürede normal hayatımıza döneriz. 22 yaşındaki İlayda Akdoğan, geçtiğimiz aylarda şu açıklamaları yapmıştı:

Bir buçuk hafta kalmayı düşünüyordum ki, geri dönemeyeceğimi anlayınca kadar... Bazı kişiler 'Nasıl tahmin edemedin sınırın kapanacağını? Erkenden geri gelseydin' diye mesaj atmış. Biz Tahran'da değiliz. Tahran'a 7-8 saat uzaklıkta, Gürgan'dayız. Koronavirüsün burada olduğu biliyordum ama açıkçası virüsten çok korkmuyordum. 'Olursa da geçer, iyileşirim' diye düşünüyordum. Yaşıtlarımın çok kötü etkilenmediğini öğrendim. Arkadaşım bana sınırların kapatılacağını saat 17:00'de söyledi. Sınırların kapatacakları saat ise 20:00'di. Ben şoka girdim. Herhangi bir uçağa yetişmem imkansızdı. Psikolojik olarak bunun sonu nereye varacak bilmiyorum. Burada vakit geçirmeyi sevsem de hayatım İstanbul'da. İstanbul'a gittiğimde 14 gün karantinada kalacağım. Benim etkilenmem önemli değil belki, araştırmalara göre ben atlatabilirim.

Ya anne ve babama bulaşırsa? Türkiye'den İran'a gönderilen uçakla (Koca Yusuf) ilgili hiç bilgim yoktu. O yüzden bu uçakla dönemedim. Ev karantinasındayız. Her işte bir hayır vardır. Sağlık durumum iyi, hasta değilim.