Bursa
Parçalı Bulutlu
14.2°
enBursa Haber

İki şeker fabrikası daha satıldı

EKONOMİ , 16 Nisan 2018 Pazartesi, 17:17

Şeker fabrikalarından üçü için daha özelleştirme ihalesi yapıldı. Turhal Şeker Fabrikası ihalesini 569 milyon TL ile Kayseri Şeker kazandı. Ilgın Şeker Fabrikası ihalesinde ise en yüksek teklifi 637 milyon TL ile Alteks verdi. Erzurum Şeker Fabrikası ihalesinde teklif veren olmadı.

İki şeker fabrikası daha satıldı

Şeker fabrikalarının özelleştirme süreci devam ediyor.

Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ'ye (Türkşeker) ait Ilgın Şeker Fabrikası ihalesini 637 milyon TL'lik teklifle Alteks kazandı.

Turhal Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi 569 milyon lirayla Kayseri Şeker Fabrikası AŞ verdi.

ERZURUM ŞEKER'E TEKLİF ÇIKMADI

Erzurum Şeker için yapılan ihaleye ise teklif veren olmadı. Doğuş Yiyecek ve İçecek Üretim Sanayi Ticaret AŞ ile MBM Enerji İnşaat Turizm Emlak Petrol Nakliye Sanayi ve Ticaret AŞ'nin katıldığı Erzurum Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesi ihalesinde ilk olarak kapalı zarflarda elemesiz teklifler alındı.

Doğuş Yiyecek ve İçecek'İN hazır bulunmadığı açık artırmada, MBM Enerji İnşaat Turizm Emlak Petrol Nakliye Sanayi ve Ticaret AŞ de teklif vermedi. Bu nedenle ihale teklifsiz sona erdi.

Teknik olarak sonuçlanan ihalelerin neticesi, komisyonun nihai kararının onaya sunulmasının ardından duyurulacak.

Elektrik direği sokaktaki kadının üzerine yıkıldı
Elektrik direği sokaktaki kadının üzerine yıkıldı
Dekoltesi olay oldu
Dekoltesi olay oldu
Anjiyo yapılan Orhan Gencebay'dan 2 tavsiye
Anjiyo yapılan Orhan Gencebay'dan 2 tavsiye
O bir Avusturyalı
O bir Avusturyalı