Bursa
Az Bulutlu
27.5°

İçişleri Bakanlığından 'Bursa' açıklaması!

BURSA , 13 Haziran 2020 Cumartesi, 16:37

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, CHP Genel Başkanı Kelam Kılıçdaroğlu'nun Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik iddiasıyla ilgili açıklama yaptı. Çataklı, "Bahse konu iddialara ilişkin olarak İçişleri Bakanınımız Süleyman Soylu'nun onayı ile 14 Nisan 2020 tarihinde yani 2 ay önce soruşturma açılmıştır." dedi.

İçişleri Bakanlığından 'Bursa' açıklaması!

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bursa Büyükşehir Belediyesine ilişkin iddialarına yazılı açıklama ile yanıt verdi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bugün bir köşeyazısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuyu gündeme getirdiği aktarılarak, CHP'li Belediyelere sürekli müfettiş gönderilmesine rağmen bazı iddialar ile ilgili olarak Ak Partili Bursa Büyükşehir Belediyesine soruşturma açılıp açılmayacağını merak edildiği ifade edilmektedir. Bahse konu iddialara ilişkin olarak İçİşleri Bakanınımız Süleyman Soylu'nu onayı ile 14 Nisan 2020 tarihinde yani 2 ay önce soruşturma açılmıştır. Mülkiye Müfettişi soruşturmasını hala sürdürmektedir. Belediyeler ile ilgili herhangi bir ihbar, başvuru ve şikayet olması durumunda belediyenin siyasi parti aidiyetine bakılmaksızın gerekli inceleme, araştırma ve soruşturmalar yapılmaktadır."

Kılıçdaroğlu, Karar gazetesi Yazarı Akif Beki'ye yaptığı açıklamada "İçişleri Bakanı'na Bursa Büyükşehir Belediyesiyle ilgili soruşturma ne oldu?" açıklaması yapmış, ayrıntı vermemişti.