Bursa
Açık
18.8°

"Ibrahimovic'in tuttuğu bir Türk takımı var"

SPOR , 25 Mayıs 2020 Pazartesi, 09:59

Milan'da forma giyen milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu, takım arkadaşı Zlatan Ibrahimovic, diğer Türk oyuncular, EURO 2020 ve kariyer planları hakkında açıklamalarda bulundu.

"Ibrahimovic'in tuttuğu bir Türk takımı var"

A Spor'da yayınlanan Son Sayfa programına konuk olan Hakan Çalhanoğlu'nun açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

"EURO 2020'NİN ERTELENMESİNE SEVİNDİM"

Takımımızda çok eksik vardı. Cenk Tosun, Merih Demiral, Abdulkadir Ömür, Yusuf Yazıcı ve Dorukhan Toköz gibi isimler sakattı. Eğer turnuva oynansaydı onlar olmayabilirdi. Bu yüzden EURO 2020'nin ertelenmesine sevindim. Artık hepsinin geri dönme şansı var. Milli Takım'daki ortam çok güzel. Kadromuzda tecrübeli isimlerle birlikte çok genç oyuncular var. İyi bir jenerasyon yakaladığımızı düşünüyorum. Maçlara çıkmadan önce rakiplerimizi analiz ediyoruz. Kendimizi büyük takımlara karşı da kanıtladık. Onlara kafa tutabileceğimize inanıyorum.

"IBRAHIMOVIC'İN TUTTUĞU BİR TÜRK TAKIMI VAR"

"Zlatan Ibrahimovic ile aramız çok iyi. Bana sahip çıkıyor. Hem saha içinde hem de saha dışında iyi anlaşıyoruz. Dışarıdan görüldüğü gibi egolu bir insan değil. Sahadaki görüntüsü çok normal. Çünkü çok hırslı bir oyuncu ama saha dışında çok sempatik ve kalbi temiz bir insan. Aynı zamanda Türkleri çok seviyor. Tuttuğu bir Türk takımı da var, ama söylemem."

"DORUKHAN, ABDULKADİR VE UĞURCAN, AVRUPA'YA GELMELİ"

"Cengiz ve Merih ile sık sık görüşüyorum. Hatta Merih'i en son iki gün önce aradım ve sakatlığının durumunu sordum. Kendisini iyi hissettiğini söyledi. Cengiz ile arada İtalyanca şakalaşıyoruz. İkisiyle de gurur duyuyorum. Çok temiz kalpli insanlar. Dorukhan Toköz, Abdulkadir Ömür ve Uğurcan Çakır, Avrupa'ya yakışan oyuncular. Türkiye'de oynamak güzel ama diğer ülkeleri de denemelerini tavsiye ederim. Onları Avrupa'da görmek isterim."