Bursa
Parçalı Bulutlu
8.6°
enBursa Haber

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan Bahçeli ve Akar açıklaması

GÜNCEL , 22 Nisan 2019 Pazartesi, 11:38

İlk Meclis toplantısı öncesi açıklamalarda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlui "Kamuoyunun önünde olan bizler çok dikkatli konuşmalıyız. Oy hesapları, kişisel çıkarlar üzerinden verilen mesajlar milletin geleceğini tehdit eten boyutlara ulaşabiliyor. İnsanları kışkırtabiliyor. Bunun gibi kötü eylem planlarını kolaylaştırabiliyor. 'Mesajınızı verdiniz' gibi cümleler duyduk. Neyin mesajı? 'O kadar oy aldığınız yere neden gittiniz?' dendi. Ne demek o? Her yere gideriz. Memleketin her yeri bizim" dedi.

İBB Başkanı  İmamoğlu'ndan  Bahçeli ve Akar açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamaoğlu İlk Meclis toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını cevapladı.

İmamoğlu ilk olarak CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıya değindi. Ekrem İmamoğlu Tahlihsiz i açıklamalar yapıldığını söyleyerek, "Kamuoyunun önünde olan bizler çok dikkatli konuşmalıyız. Oy hesapları, kişisel çıkarlar üzerinden verilen mesajlar milletin geleceğini tehdit eten boyutlara ulaşabiliyor. İnsanları kışkırtabiliyor. Bunun gibi kötü eylem planlarını kolaylaştırabiliyor. 'Mesajınızı verdiniz' gibi cümleler duyduk. Neyin mesajı? 'O kadar oy aldığınız yere neden gittiniz?' dendi. Ne demek o? Her yere gideriz. Memleketin her yeri bizim" diye konuştu.

Bahçeli'nin 'İstanbul seçimleri beka meselesidir' açıklamasını değerlendiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, "Hangi gerekçelerle konuştuğunu bilemiyorum Sayın Bahçeli'nin. Cevap verilecek konu değil. Seçim bitmiştir. Mazbatamızı aldık. YSK tarihi görevini en doğru şekilde yerine getireceğine inancım tam"dedi. Verilerin kopyalanması sorusuna ise İmamoğlu,"Belki de idare mahkemesi süreci kendinden kaldıracaktır diye düşünüyorum. Eksik, yanlış açıklama olabilir ama bunu gideririz. Komplo teorilerini üreten arkadaşları şaşkınlıkla izliyorum."şeklinde cevapladı.

Bazı İBB çalışanlarının sosyal medya hesaplarından kendisini başkan olarak kabul etmemeleri şeklinde paylaşımlar için ne düşündüğü sorusuna Ekrem İmamaoğlu, "Şu ana kadar bana bir istifa talebi gelmedi. Beni çok sevdiler öyle düşünüyorum. Ama elbette bazı değişiklikler olacaktır.Arkadaşlarımız inceliyor. Bazılarıyla ilgili soruşturma başlanacaktır. Demokrasiyi kabul etmeyen açıklamalar var ben olsam istifa ederdim.Gazete manşetleriyle ilgili soruşturma ve dava açacağımız manşetler var. Kışkırtan, vatan severliği ayaklar altına alan... Bunun haberle alakası yok. Yasal işlemleri başlattık" şeklinde yanıt verdi.