Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
10.1°

Hulusi Akar ve Mevlüt Çavuşoğlu bir araya geldi

GÜNCEL , 24 Nisan 2019 Çarşamba, 19:27

Milli Savunma Bakanlığı, Akar ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun heyetler arası değerlendirme toplantısında bir araya geldiğini, toplantıda TSK'nın komuta kademesinin de yer aldığını açıkladı.

Hulusi Akar ve Mevlüt Çavuşoğlu bir araya geldi

MSB tarafından yapılan açıklamada toplantıda Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve TSK'nın komuta kademesi'nin bulunduğu belirtildi.

Toplantıda Türkiye'nin menfaatlerinin korunması, Suriye, Ege Denizi ve Doğu Akdeniz'deki son gelişmelerin ele alındığı açıklandı.

MSB tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"Toplantıya; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Milli Savunma Bakan Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu, Dışişleri Bakan yardımcıları Sedat Önal ve Yavuz Selim Kıran katıldı. Her iki bakanlıktan Genel Müdür ve Daire Başkanı seviyesinde personel de toplantıda hazır bulundu.

Ege Denizi ve Doğu Akdeniz'deki son gelişmeler ile Suriye'de tesis edilmesi planlanan güvenli bölge başta olmak üzere bölgesel güvenlik ve dış ilişkiler konularının ele alındığı söz konusu toplantıda Türkiye'nin hak ve menfaatlerinin korunması konusundaki kararlılık vurgulandı."