Bursa
Açık
32.8°

Hollandalı milli atlete hapis cezası

SPOR , 05 Kasım 2019 Salı, 20:03

Hollandalı milli atlet Madiea Ghafoor, uyuşturucu kaçakçılığı suçundan 8,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Hollandalı milli atlete hapis cezası

Hollanda basınında yer alan haberlerde, 2016 Rio Olimpiyatları'nda yarışan 27 yaşındaki atlet Madiea Ghafoor'un, Almanya'da çıktığı mahkemede 8,5 yıl hapis cezasına çarptırıldığı belirtildi.

Ghafoor'un avukatının yaptığı savunmada, müvekkilinin arabasında bulunan maddeleri doping zannettiğini söylediği ifade edildi.

Avukatın ayrıca, Ghafoor'un Doha'da düzenlenen Dünya Atletizm Şampiyonası'nda doping kullanabilmek için bir örgüt ile anlaşarak Almanya'ya doping kaçakçılığı yaptığını ifade ettiği kaydedildi.

Savcının ve hakimin, avukatın savunmasını inandırıcı bulmadığı bilgisi paylaşıldı.

Hollanda Atletizm Federasyonundan yapılan açıklamada ise avukatın "doping" savunmasına şaşırıldığı ve bunun doğruluğuyla ilgili araştırma başlatıldığı belirtildi.

18 Haziran'da Ghafoor'un arabasında, Hollanda-Almanya sınırına yakın Elten kentinde gümrük memurları tarafından yapılan aramada 2 milyon avro değerinde uyuşturucunun yanı sıra 12 bin euro para ve 3 kilo ketamin bulunmuştu. Ghafoor bunun üzerine Alman polisi tarafından gözaltına alınmıştı.

Hollanda'da 100 ve 400 metrede şampiyonlukları bulunan Ghafoor, 2016 Rio Olimpiyatları'nda da kadınlar 4x400 metre bayrak yarışında Hollanda Milli Takımı'nda yer almıştı.