Bursa
Çok Bulutlu
12.9°

Hikmet Karaman'dan Bursaspor sözleri

BURSASPOR , 09 Nisan 2020 Perşembe, 10:53

Tecrübeli teknik adam, kariyeriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Hikmet Karaman'dan Bursaspor sözleri

Sezonu Kayserispor'da açıp 7. hafta takımla yollarını ayıran Hikmet Karaman 24. haftanın başında Yeni Malatyaspor'a imza attı. 1996'dan bu yana teknik direktörlük yapan Karaman kariyeri boyunca 15 farklı takımda bazılarında 2 kez olmak üzere toplamda 21 kez görev aldı. Şimdi sergen Yalçın'ın 24 puanla 8. sırada bıraktığı 17. haftadan bu yana maç kazanamayan Yeni Malatya'yı ligde tutmak için göreve geldi. Hürriyet'e açıklamalarda bulunan Hikmet Karaman, Bursaspor'dan da bahsetti.

Kimse 'Al şampiyonluğa oynat' demedi

Çok takım çalıştırdınız. Büyük takım çalıştıramamak içinizde yara mı?

Kesinlikle. Hedefi olan bir Bursa'yı çalıştırdım ve 4. yaptım onları. 2 Türkiye Kupası aldım. Gaziantep ile play-off kupasını aldık. Ama olacak, buna inanıyorum. Benim en büyük hatam her isteyen takıma gitmem. Kimse de bana 'al şu takımı şampiyonluğa oynat' diye ekip vermedi. En alt sırada aldığım takımları 5 sıra yukarı çıkardım. Zaten şampiyonluğa oynamak da bununla eş değer!

Klopp, Dortmund'da 'Türkiye'de çalışmam, beni gönderirler' demişti. Bu ülkede Klopp'ü de kovarlar mı?

Bire bir Klopp ile sohbetimi anlatacağım, gerisini anlayın. Ben Bursaspor'dayken Dortmund ile hazırlık maçı oynadık. En az 40 dakika sohbet ettik Klopp ile. Enes'i gördü ve 'nasıl futbolcu?' diye sordu. Ardından aubameyang'ı almışlardı. 'Çok süratli ama taktiksel anlamda zayıf. Müthiş bir futbolcu yapacağım' dedi. Sonra sohbet sırasında Klopp, Türkiye ile alakalı şunları söyledi: 'Türkiye'de çalışmam. Zamanında teklifler aldım. Ama benim için her şey para değil. Hatta futbolun ve kariyerimin yanında benim için paranın hiçbir önemi yok. Ben gittiğim kulüpte bir takım felsefesi yaratmak istiyorum. Bunu Türkiye'de yapamam, biliyorum.'

Bursa'da çarşı pazar seyirlik oldu
Bursa'da çarşı pazar seyirlik oldu
'Hatalıyım sıkıyorsa ara' yazdı, kaza yaptı
'Hatalıyım sıkıyorsa ara' yazdı, kaza yaptı
Yeni BMW 4 Serisi ne zaman çıkacak?
Yeni BMW 4 Serisi ne zaman çıkacak?
Doğu Karadeniz'in Pamukkalesi
Doğu Karadeniz'in Pamukkalesi