Bursa
Çok Bulutlu
26.9°

Hiç kimse nefret ederek doğmaz!

MAGAZİN , 03 Haziran 2020 Çarşamba, 12:23

ABD'nin Minneapolis kentinde George Floyd'un ırkçı cinayete kurban gitmesi tepkilere neden oldu. Gözaltına alındığı sırada yüzüstü yerde yatarken bir polisin diziyle boğazına baskı yaparak Afro-Amerikalı George Floyd'un ölümüne yol açması ABD'yi ayağa kaldırdı. Tepki amacıyla sokaklarda gösterilerin yapıldığı olaya ünlüler de kayıtsız kalmadı. Son olarak, dünyaca ünlü oyuncu Dakota Johnson tepkisini, Nelson Mandela'nın "Hiç kimse, başka bir insanın ten rengi, geçmişi ya da dini yüzünden ondan nefret ederek doğmaz; nefret öğretilir" sözleriyle dile getirdi.

Hiç kimse nefret ederek doğmaz!

Nelson Mandela'nın "Hiç kimse, başka bir insanın ten rengi, geçmişi ya da dini yüzünden ondan nefret ederek doğmaz. İnsanların nefreti öğrenmesi gerekir. Eğer onlara nefret öğretiliyorsa, sevgi de öğretilebilir. Çünkü sevgi insan kalbine, karşıtına kıyasla çok daha doğal gelir" sözlerine yer vererek şunları söyledi:

"Hiçbir insanın ten rengi nedeniyle hayatının tehdit altında olması ya da hayatını kaybetmesi anlaşılır değil, korkunç ve kesinlikle kabul edilebilir değil. Yeter artık. Uyanalım ve bu dünyanın, kültürümüzün ve yanlış hükümetin bu sinsi ırkçılık hastalığına karşı uyanık kalalım."

Pek çok ünlü de Floyd'un son sözleri olan "Nefes alamıyorum" ifadesine yer vererek paylaşım yaptı.

İŞTE ÜNLÜLERİN GEORGE FLOYD CİNAYETİNE TEPKİLERİ