Bursa
Açık
33.2°

Hayri Türkyılmaz'dan şok çıkış! Onlar bir hain...

BURSA , 14 Aralık 2019 Cumartesi, 15:50

Bursa'nın Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, CHP Osmangazi ilçe kongresinde çarpıcı açıklamalar yaptı. 31 Mart yerel seçimleri öncesi kendi adaylığının kesinleşmesinden sonra diğer aday adaylarının ortadan kaybolduğunu söyleyen Türkyılmaz, "Onlar bir hain" diye konuştu.

Hayri Türkyılmaz'dan şok çıkış! Onlar bir hain...

CHP Osmangazi İlçe kongresinde konuşan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, çarpıcı açıklamalar yaptı.

Türkyılmaz'ın açıklamaları şöyle:

'FARKLA KAZANDIK'

"Adaylık sürecinde en güçsüz aday Hayri Türkyılmaz, aday olursa kaybederiz, deniyordu Genel Merkez'in onayıyla adaylığımız onaylandı, biz farkla kazandık."

'ONLAR BİR HAİN'

"Adaylığımız kesinleştikten sonra aday adayları nereye gitti? Onlar bir hain!.. Kimi gitti DSP'den aday oldu, kimi AKP'ye gitti. Benim üzüntüm onların sözlerini ciddiye alan CHP'nin üst yöneticileri."

'BÜYÜKŞEHİR'LE İLGİLİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ'

"Büyükşehir Belediye Başkanı ile çatışmalarımız devam ediyor. Havuz olayını mahkemede kazandık. Bursa'yı sinek bastı ve Büyükşehiri göreve davet ettim. Bir ay bütün Bursa ilaçlanmamış. Bu ihale şartnamesinde ilacın maddeleri yazıyor, fakat o maddelerden biri sadece bir firmada var ve Sağlık Bakanlığı onaylı bir ilaç değil. Bu ihaleyi hangi firmanın alacağı malum. İhaleyi alıyor firma ama gücü yok. İkinci firmanın desteği ile ilaçlamaya başlıyor. Şimdi Büyükşehir ile ilgili arkadaşlarımız çalışıyor, suç duyurusunda bulunacağız."

'BÜYÜKŞEHİR SEÇİMİNDE HEPİMİZ SUÇLUYUZ'

"Biz Büyükşehiri kıl payı kaybettik. Adayın kendisi de hepimiz de suçluyuz. Adayın kendisi de isteseydi yöneticiler de isteseydi yönlendirmeler de isteseydi, biz Büyükşehiri kazanırdık ve ben bugün Büyükşehir ile yaşadığım sorunları yaşamazdım.