Bursa
Çok Bulutlu
15.2°

Hasta takibinde yeni adım...

SAĞLIK , 20 Ağustos 2020 Perşembe, 10:15

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün yaptığı açıklamada teletıp sistemine geçildiğini belirterek, şunları söyledi: "Evde tedavide yeni bir uygulamaya geçiyoruz. Hekimlerimiz, 'Teletıp' denilen sistem sayesinde hastalarıyla doğrudan görüşme yapacak."

Hasta takibinde yeni adım...

Evde tedavi edilen hastalar için önümüzdeki günlerde yeni bir uygulamaya geçeceklerini açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin, şunları söyledi: "Hekimler 'Teletıp' denilen sistem sayesinde hastalarıyla doğrudan görüşme yapacak. Hasta takibinde teknolojinin yardımıyla yeni bir adım atmış olacağız. Türkiye Covid hastalarının tedavisine evden başlamaktadır. Böylece riskli gelişmelerin önünü almaktadır."

Bakan Fahrettin Koca, Teletıp sistemini Covid'li hastalardan başlamak üzere yaygınlaştırmak istediklerini aktararak "Bu konuda SGK ve Çalışma Bakanlığı ile yakın görüşme halindeyiz. Bir noktaya getirdikten sonra hangi hastalara özellikle açılması gerektiğiyle ilgili onun duyurusunu yapmış olacağız. Öncelikle Covid'li hastalarla, devamında kronik hastalarla ilgili olacak" diye konuştu.