Bursa
Açık
21.3°
enBursa Haber

Hamza Hamzaoğlu davasına ret

GÜNCEL , 15 Kasım 2018 Perşembe, 15:11

Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'na, evlilik dışı çocuğu nedeniyle açılan maddi ve manevi tazminat davaları reddedildi.

Hamza Hamzaoğlu davasına ret

Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu aleyhine açılan tazminat davaları reddedildi.

Hamzaoğlu'nun kendisini 10 yıl önce istismar ettiğinive evlilik dışı doğan çocuğunun masraflarını karşılamadığını iddia eden Sinem Yanmaz, 201 bin liralık tazminat davası açmıştı.

Hürriyet gazetesinden Özge Eğrikar'ın haberine göre, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi, Yanmaz'ın davasını reddetti. Haberde, mahkemenin gerekçeli kararı şöyle aktarıldı:

"Çocuğun davalı Hamza Hamzaoğlu'ndan olduğunu ve zarar miktarını başlangıçtan itibaren bilen davacının bu talebi, 10 yıl geçtiği için zaman aşımına uğramıştır. Zaman aşımı nedeniyle istenen maddi tazminatın reddine karar vermek gerekmiştir.

Davacı ayrıca evlilik dışı çocuğu nedeniyle kendisinin küçük düşürüldüğünü, manevi olarak yıpratan bir hayat yaşamak zorunda kaldığını ve hapis hayatı yaşadığını iddia ederek 200 bin liralık manevi tazminat davası açmıştır. Davacı, davalının başkasıyla evli olduğunu bildiği halde kendisi ile birlikte olmayı kabul etmiştir. Evlilik dışı bir çocuğun olması, öngörülmesi gereken bir sonuçtur. Bu tür yaşam tarzı davacının kendi tercihidir. Bu nedenle manevi tazminat talebinin de reddine karar verilmiştir"