Bursa
Açık
20.1°
enBursa Haber

Hamile kadın başından vuruldu, bebeğini kaybetti

BURSA , 28 Kasım 2018 Çarşamba, 17:09

Bursa'nın İnegöl ilçesinde 5 aylık hamile kadını başından silahla vurarak, kadının ağır yaralanmasına, karnındaki bebeğin ise ölümüne neden olan zanlının yargılanmasına başlandı. İlk duruşmada sanık olayın kaza olduğunu ileri sürdü. Olayda yaralanarak yüzde 54 engelli duruma düşen kadın ise olayın ne öncesini ne sonrası hatırladığı belirterek, "Beni o vurdu" dedi.

Hamile kadın başından vuruldu, bebeğini kaybetti

Olay Bursa'nın İnegöl ilçesinde 19 Mart 2018 tarihinde meydana geldi. İddiaya göre dışarıda alkol aldıktan sonra eve gelen Hüseyin B. beraber yaşadığı Merve P. ile tartışmaya başladı. Tartışmanın şiddeti artınca hamile kadın sehpa üzerindeki silahı alarak kendini vurmak istedi.

Silahı elinden almak isteyen adam ile kadın arasındaki arbedede sırasında ateş alan silahtan çıkan kurşun Merve P. 'nin suratına isabet etti. Yanağından giren kurşun kadının kafasının arkasından çıktı. Kadını kanlar içerisinde gören adam kısa süreli şokun ardından polise ve ambulansa haber verdi. Olay yerine ulaşan 112 sağlık ekipleri yaralı kadını ambulansla inegöl devlet hastanesine götürerek acil serviste tedavi altına alındı. Sağlık durumu ağır olan yaralı kadın ambulansla Şevket Yılmaz Devlet Hastanesine sevk edildi.

6 GÜN SONRA BEBEĞİNİ KAYBETTİ

Olayın ardından Bursa'da yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Merve P. 5 aylık olan bebeğini kaybetti. Uzun süren tedavinin ardından %54 engelli olan Merve P. taburcu edildi. Halen tedavilerine devam eden kadın eski sağlığına kavuşamadı.

YARGILAMA BAŞLADI

Olaydan sonra tutuklanan Hüseyin B.'nin yargılamasına ise inegöl ağır ceza mahkemesinde görülmeye başladı. Tutuklu sanık Hüseyin B olay günü sehpanın üzerine duran silahı Merve P'nin almaya çalıştığı belirterek, "Ben elinden almaya çalıştığım sırada silah patladı. Tamamen kazayla oldu onu kesinlikle bilerek vurmadım." dedi.

Mahkemeye gelen mağdur Merve P. ise "Ben olay öncesini de sonrası da hatırlamıyorum. Ama beni vurduysa Hüseyin B.'den başkası yapmamıştır. Yüzde 54 engelli durumdayım çocuğumu kaybettim şahıstan davacıyım." diye konuştu.

Duruşma 21 Şubat tarihine ertelendi.