Bursa
Açık
26.5°

Haktan iki proje albümüyle geliyor

MAGAZİN , 06 Eylül 2020 Pazar, 12:18

Arabesk müziğinin güçlü yorumcularından biri olan Haktan, Çırağan Bademli sahnesinde sevenleri ile buluştu. Bursa dinleyicisi ile birlikte adeta koro şeklinde konser veren Haktan, sevenlerine iki proje albümüne hazırlandığının sürprizini verdi.

Haktan iki proje albümüyle geliyor

Farklı yorumuyla kendisine hayran bırakan, müzik cambazı tabiri ile Haktan, şarkılarını Bursalılar için seslendirdi. Konserinin açılışını Sezen Aksu'nun sevilen şarkısı "Köz" ile gerçekleştirdi. Seslendirdiği şarkılarda kendisine hayran bırakan Haktan, hem eğlendirdi hem hüzünlendirdi. Güçlü yorumcu "Feyz Of Arabesk" albümünün yanı sıra "Kapın Her Çalındıkça,Vazgeçtim, Unutamadım, Geçer" gibi şarkıları seslendirdi. Konser öncesi enbursa.com'a konuşan Haktan, Bursayı özlediğini ve iki proje albümüne hazırlandığını dile getirdi.

GÜÇLÜ YORUMCU HAKTAN, MUHARREM VURUCULAR'IN SORULARINI YANITLADI

BURSA'YI ÖZLEDİM

Güçlü yorumcu Haktan, röportajımıza başlamadan önce Bursa'nın kendisi için ne kadar değerli olduğunu şu sözlerle ifade etti;

"Gerçekten Bursa'yı çok severim. Yeşil Bursa'mızı çok severim, bayılırım. Oksijeni bol, her zaman temiz yüzlü insanların olduğu şehrimiz. İnşallah Allah daha çok gelmeyi nasip etsin. Çırağan Bademli dışındaki bir yerden de gelmesin diyelim. Ankara'ya giderken ya da bir yerlere giderken Bursa tabelası gördüğümde 'Ah Bursa sana bir gün geleceğim' falan diyorum."

İŞİNİ SEVEREK YAPAN İNSAN ÇALIŞMAZMIŞ

Konser vereceği mekana saatler öncesinde gelerek ses ve ışıktan ziyade kablo geçişlerine kadar bizzat ilgilendiğini hatırlattığımız ünlü sanatçı; 'Ben 9-10 yaşlarında mahalle düğünlerinde ritim çalarak başladım. Sahnedeki kabloları taşımaktan, hoparlörleri, monitörleri taşımaktan mutluluk duyarım. İşin mutfağından geliyorum. O yüzden işini gerçekten severek yapan insan çalışmazmış. İşimi severek yaptığım için o yaptıklarımı çalışmak olarak görmüyorum. Ekip arkadaşlarımızla yardımcı oluyoruz birbirimize. Bütün ekip arkadaşlarımda o şekilde.' dedi.

TEKRAR ÖZÜMÜZE DÖNDÜK

Pandemi sürecinin nasıl geçtiğini sorduğumuz usta yorumcu: 'İlk 3 ay çok verimsiz geçti. Ben ne zaman öleceğim? Ya çocuğuma bir şey olursa gibi düşüncelerle yıprandık. 4-5-6. ayında insanlar yavaş yavaş kendini bulmaya başladı. O sakinlik başladı. Bende o sakinlik döneminde madem sahnemiz yok, kendi evimizde nasıl çalışmalarımız yarım kalmış, onları devam ettirelim. Tarihlerini, zamanlarını düşündüm. Bizim işimiz sanat olsa da birazda eğlence sektörü olduğu için ister istemez 'Biz virüsten ölüyoruz siz eğleniyor musunuz?' denmemesi için evimizde kaldık. Çünkü itici olmakla olmamak arasında ince bir çizgidir müzik. Sokağa çıkma kısıtlamalarının kalkmasının ardından stüdyolarımıza gitmeye başladık, yavaş yavaş şarkılarımızı okumaya başladık. O zaman neyi fark ettim biliyor musunuz? Ben 25-30 sene önce yeni müziğe başlamışım gibi hissettim. O dönemlerde stüdyoya girer 'abi lazım mı bir şey, hani beste yapalım' gibi o heyecanı tekrar yaşamaya başladım. Bir yandan çok tehlikeli bir şey yaşadık ama bir yandan da insanları eşitleyen bir virüs yaşadık.

EŞİTLENDİK

'Eşitlendik. İstersen katrilyoner ol, istersen cebinde 5 lira olsun. Herkes oturup elini çenesine koyarak düşündü mü? İşte bitti. Ne dışarı çıkabildin ne bir şey yapabildin. Allah hepimize sağlık sıhhat versin. Bundan başka bir şeyde yaşayıp öleceğimizi düşünmüyorum artık.'

PLANLI HAYAT YAŞAMAK ÇOK GÜZEL

Pandemi döneminde birçok sanatçının 'geçinemiyoruz' dediğini hatırlattığımız Haktan; 'Az kazanıp son model telefonu almak için sıraya giriyorsan o pandemi dönemindeki yoklukta o telefonu satacaksın. Ama sen normal devam edip de, düşük ekonomide kemeri sıkarak, yarın bu lazım, öbür gün şu lazım diyerek fazla harcamadan kaçarak yaşarsan ondan sonra bağırıp çağırmazsın. Biraz ağır oluyor çok özür dilerim. Ama planlı hayat yaşamak çok güzel bir şey. Tabi bunun yanında eşimin de desteği katkısı mutlaka var. Tek başıma bu konularda karar vererek bir şey yapmadım. Aile birliği çok önemli. Tabi o duruma düştüğün zamanda da kenarda bir birikimin olmalı. Bakın pandemi olduğu Şubat ayından bu yana her gün bir olay var. ' dedi.

İKİ PROJE ALBÜMÜ YOLDA

Yeni projeleriniz var mı diye sorduğumuzda ise usta sanatçı müjdeyi verdi. Haktan; 'Şuan 2 yeni projemiz var. Çok değerli 2 insan benim için. Çok da sır vermek istemiyorum ama halkımızın çok seveceği bir birliktelik, bir buluşma gibi bir şey. Sözü birisine ait, bestesi birisine ait. Zaten benim şefim bağlamada Fatih Doğaner ve aranjör Suat Sakarya ile birlikte çalışıyoruz. Hepsi çok özel insanlar. Onlarında işin içinde olduğu 2 albüm projemiz var. Zaten yakın zamanda Cumhurbaşkanlığı konserimiz oldu, oradan da güzel geri dönüşler aldık. Tanıdık bilindik isimler değil, o yüzden ismini açıklamam doğru olmaz. O albümde bestesi kendisine ait olan bir kardeşim var. Onunla birlikte yaptıktan sonra hiçbir hak talep etmeden feda olsun diyeceğim. Benim kendi 'Marka İstanbul Prodüksiyon' şirketimden çıkacak. Ama bu işlerde hep bana olmaz. Fedakarlık çok önemli bizim işimizde. Her dakika paranın peşinde koşmamak lazIm. Biz paranın peşinde koşan insanlar değiliz. Öyle olsaydık şuan dünya bambaşka bir yer olurdu benim için. ' dedi.