Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
8.4°

Hakan Çavuşoğlu'ndan Bursa için korona açıklaması

BURSA , 24 Mart 2020 Salı, 10:54

TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı ve AK PARTİ Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, korona virüs salgınında Bursa'nın durumunu açıkladı. "Bursa'da sağlık altyapısı güçlü. Her şey rutin ve stabil durumda" diyen Çavuioğlu, Bursalılara "evde kal" çağrısı yaptı ve ekledi: "Söylentileri değil, resmi açıklamaları dikkate alın!.."

Hakan Çavuşoğlu'ndan Bursa için korona açıklaması

TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı ve AK PARTİ Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu'ndan korona virüs salgını ve Bursa konusunda çarpıcı açıklamalar geldi.

Olay gazetesi Başyazarı Ahmet Emin Yılmaz'a açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, şu değerlendirmeleri yaptı:

"Hangi maksatla hareket ettiklerini bilmediğimiz sosyal medya felaket tellallarının Bursa için de bir organizasyon içinde olduklarını gördük. İl Sağlık Müdürlüğümüz panik amaçlı bu sosyal medya paylaşımıyla ilgili açıklamayı yaptı. Paylaşanlar hakkında da gerekli işlemler başlatıldı."

'BURSALILAR MÜSTERİH OLSUN'

"Bursalılar her bakımdan müsterih olsunlar. Devletimiz, hükümetimiz, Sağlık Bakanlığımız tüm tedbirleri alıyor. Bursa'da da tedbirler son derece dikkatli ve titiz şekilde uygulanıyor."

'BURSA'NIN SAĞLIK ALTYAPISI GÜÇLÜ'

"Canla başla çalışan sağlık kadrolarımız takdiri fazlasıyla hak ediyorlar. Bursa'nın son yıllardaki sağlık yatırımları ve oluşturduğumuz sağlık sistemi altyapısı çok güçlü. Bu da küresel salgına karşı büyük avantajımız."

'BURSA'DA HER ŞEY RUTİN'

"Hemşerilerimiz rahat olsunlar ve resmi mercilerden yapılan açıklamalara güvensinler. Bursa'da her şey rutin ve stabil halde. Bu tablonun sürdürülebilmesi için alınan tüm tedbirlere mutlaka riayet etmeliyiz. Özellikle sosyal medyadan yayılan ve gerçek olmayan söylentileri değil, resmi kurumların açıklamalarının dikkate alınması gerekiyor."

'BURSA'DA İYİ DURUMDAYIZ'

"Bursalı hemşerilerimiz alınan tedbirleri uygulamada gerekli dikkat ve özeni göstermeye devam ederlerse hem Bursa, hem Türkiye olarak bu durumdan en az etkiyle çıkacağız. Bursa'da bu salgınla mücadelede iyi durumdayız. Biraz dişimizi sıkalım, bu derdi atlatacağız. Onun için, hemşerilerimden evde kalmalarını ve zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalarını istiyorum."