Bursa
Açık
20°

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?

BURSA , 28 Mayıs 2020 Perşembe, 20:35

'Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı?' sorusu perşembe günü toplanan Kabine Toplantısıyla beraber vatandaşların yoğunlaştığı konulardan oldu. Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, her hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağının bu hafta sonu uygulanıp uygulanmayacağının Cumhurbaşkanlığı kabinesinde yeni alınacak kararlar çerçevesinde şekillendi. Peki, 30 31 Mayıs hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Bayramdan sonra sokağa çıkma yasağı olacak mı? İşte, detaylar...

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kabine toplantısı gerçekleşti. Yapılan toplantı sonrası alınan yeni kararlar belli oldu. Bu kapsamda sokağa çıkma yasağının bu hafta sonu gerçekleşip gerçekleşmeyeceği de netleşti.

30 - 31 MAYIS'TA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Haftasonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamında şehirler arası seyahat yasağının sona erdiğini fakat 15 ilde sokağa çıkma yasağının bu hafta sonu da devam edeceğini açıkladı.

65 yaş üstünün sokağa çıkma sınırlaması ve Pazar günleri 14.00-20.00 saatleri arasında istisna kapsamında olması devam edecek.

20 yaş altıyla ilgili sokağa çıkma uygulamasını da 18 yaşa indiriyoruz. 0-18 yaş grubunun tamamı Çarşamba- Cuma günleri 14.00-20.00 saatlerinde sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olmlayacak.

'İÇİŞLERİ BAKANLIĞI AÇIKLADI: SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI...' HABERİNE GİT

HAFTA SONU YASAĞI HANGİ İLLERDE OLACAK?

Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak illerinde ise şehir giriş-çıkış kısıtlaması uygulamasına devam edilecek.