Bursa
Parçalı Bulutlu
22.3°

Haber bayat ama EYT'yi NTV'nin manşetine taşıdı

GÜNCEL , 11 Eylül 2019 Çarşamba, 16:20

Emeklilikte yaşa takılanların (EYT) sorunlarını görmezden gelen merkez medya son gelişmelerin ardından EYT'yi haberleştirmek zorunda kaldı. Haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın EYT ile ilgili Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirdiği bilgisine yer verildi.

Haber bayat ama EYT'yi NTV'nin manşetine taşıdı

NTV'nin internet sitesinde yer alan haber şöyle:

"EYT'lilerle ilgili yeni gelişme yaşandı. NTV yayınında konuşan Prof. Dr. Cem Kılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emeklilikte yaşa takılanların (EYT) durumuyla ilgili Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirdiğini açıkladı.

Emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili son durum merak edilirken yeni bir gelişme yaşandı.

ESAT KAPLAN YAZDI... EYT'LİLER BAŞARDI

NTV yayınında konuşan TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç, EYT konusunda bir formül üretilmesi için harekete geçildiğini duyurdu.

Kılıç şunları söyledi:

"Son dönemde bir gelişme oldu. Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirdi. EYT'lerin düşüncelerini alacak, SGK ile görüşecek. Geçenlerde kendisiyle konuştum. 'Bu konuda bir formül üreteceğiz, üzerinde çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın talimatı var' dedi. Bir parça umutlandım. Somut bir adım atılmış oldu. Umarım karşılıklı görüşmelerle bu iş bir noktaya gelir, çözüme ulaşır. Bu mağduriyetin giderilmesi gerekiyor."

Haberde Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili olan Prof. Dr. Vedat Bilgin'in kurul üyesi olarak nitelenmesi dikkat çekti.

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN SON DAKİKA EYT AÇIKLAMASI

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak ve dernek yöneticileri, geçen hafta Bilgin ile Çankaya Köşkü'nde yaklaşık bir saat süren bir görüşme yapmıştı.

O GÖRÜŞMENİN AYRINTILARI İÇİN TIKLAYIN