Bursa
Sağanak Yağışlı
7.9°

Gürsu'dan Afrin çıkarması!

BURSA , 23 Şubat 2020 Pazar, 15:52

Suriye rejim güçleri ve PKK'lıların tarafından gerçekleştirilen saldırılar sonucu yakınlarını geride bırakarak Afrin'e sığınan sivillerin kamplarını ziyaret eden Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, yaşama mücadelesi veren savaş mağduru çocuklara destek verdi.

Gürsu'dan Afrin çıkarması!

Hem çetin kış hem de son derece kötü koşullar altında yaşam mücadelesi veren binlerce sivil, rejim güçlerinin bombalı hava saldırıları ile hayatını kaybediyor. Bölgedeki ilerleyişini ve gözlem noktalarını güçlendiren Türk Silahlı Kuvvetleri'nin korumaya çalıştığı siviller Türkiye'den gelen ilaç, gıda ve giysi yardımları ile ayakta duruyor.

Gürsu Belediyesi ve vatandaşların desteğiyle İHH Bursa tarafından hazırlanan yardım malzemelerini göndermekle yetinmeyen Belediye Başkanı Mustafa Işık, tüm riskleri göze alarak bölgeye gitti.

Zor şartlarda yaşam mücadelesi veren çocuklar, kadınlar ve yaşlıları özellikle yardımları ulaştıran Mustafa Işık, gördüğü manzara karşısında duygularını gizleyemedi. Özellikle çocuklar, yaşlılar ve yaralılardan etkilenen Işık, duygusal anlar yaşadı.

TÜRKİYE MAZLUMUN DOSTU DÜŞMANIN KORKULU RÜYASI

Dünya'yı karşısına alarak her zaman mazlumların yanında duran Türkiye'nin gücü ve cesaretinin mazlumların tek umudu olduğunu söyleyen Başkan Işık, 'Cumhurbaşkanımız her zaman her platformda haykırıyor. "Dünya beşten büyüktür" diye. İşte o Türkiye bugün her kıtada ümmetin tek umudu. Allah mazlumun dostu, düşmanın korkulu rüyası kahraman askerimizi korusun' dedi.

İHH Bursa ile birlikte bölgeye çok sayıda erzak yardımında bulunan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, başta Bursa olmak üzere Türkiye'nin her yerinden Afrin ve İdlib'e yardımlarını aralıksız olarak sürdüren tüm vatandaşlara ve STK'lara da teşekkür etti.