Bursa
Gökgürültülü Sağanak
21.7°

Gürer'den EYT açıklaması: Milyonları mutlu edecektir!

GÜNCEL , 02 Eylül 2020 Çarşamba, 22:05

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ömer Fethi Gürer, emeklilikte yaşa takılanların sosyal medya çalışmasına katıldı.

Gürer'den EYT açıklaması: Milyonları mutlu edecektir!

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ömer Fethi Gürer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "EYT ile ilgili, TBMM'ye verdiğim ilk kanun teklifim sırasında yaptığım konuşma ilk bölümü. Verdiğim kanun teklifi AK Parti oyları ile reddedilmişti. TBMM'ye aynı konuda bir kez daha kanun teklifi verdim.#EmeklilikteYaşaTakılanlar" ifadesini kullandı.

EYT'lilerin başlatmış olduğu çalışmaya katılan Gürer, "Milyonlarca emekçinin hakları yok sayılıp görmezden gelinmektedir.#EmeklilikteYaşaTakılanlar,taşeronda kalanlar, kamuda atanamayanlar,özlük hakkı verilmeyenler,staj ve çıraklık ile yaşlılık sigortası başlatılmayanlar,intibak bekleyenler,işsizler ile Engelliler #KitleselMagduriyet" mesajını paylaştı.

Twitter hesabından bir paylaşımda daha yapan Ömer Fethi Gürer, "#EmeklilikteYaşaTakılanlar ile ilgili verdiğim ilk kanun teklifimle ilgili TBMM konuşmamın son bölümü .Yeni Kanun teklifimizde 1 Ekimden sonra TBMM'de gündeme gelmesi,sorunun ortadan kaldırılması, milyonları mutlu edecektir.#EYT" dedi.