Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
10.1°

Gorillerden selfi pozu

DÜNYA , 23 Nisan 2019 Salı, 11:00

Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde, doğa parkındaki iki goril bakıcılarını taklit ederek selfie çektirdi.

Gorillerden selfi pozu

Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde, Virunga doğa parkında yaşayan iki goril kendilerini bebeklikten bu yana büyüten ve koruyan muhafızlarla selfie çektirdi. Fotoğrafta iki gorilin korumaları taklit ederek poz verdikleri görülüyor.

​Virunga parkı, avcıların elinden kurtarılan gorillerin, bilhassa da anne babaları öldürülen yavru gorillerin büyütülüp korunduğu bir alan.

Parkın müdür yardımcısı Innocent Mburanumwe, gorillerin kendilerini büyüten muhafızları taklit etmeyi öğrendiklerini anlattı. Gorillerin muhtemelen muhafızları, anne babaları olarak algıladığı düşünülüyor.

BEBEKKEN ANNELERİ ÖLDÜRÜLMÜŞ

Yetkili, fotoğraftaki iki gorilin annelerinin 2007 yılında öldürüldüklerini, o sırada yavrulardan birinin dört diğerinin yalnızca iki aylık olduğunu anlattı.

İki goril o zamandan beri Virunga doğa parkında yaşıyor.

Park müdür yardımcısı, "Kendilerini kurtaran ve büyütenler insan olunca onlar da insanları taklit etmeye başladılar. İnsanlar gibi iki ayakları üzerinde duruyorlar " dedi.

Bunun çok sık görülmediğini de ekleyen yetkili, "Fotoğrafı gördüğümde ben de çok şaşırdım. Çok komik. Gorillerin nasıl insanı taklit edebildiklerini görmek çok ilginç" diye konuştu.