Bursa
Çok Bulutlu
13.8°

Gönül Özüpak: Önümüzde durabilecek bir set görmüyorum

EKONOMİ , 21 Şubat 2020 Cuma, 13:45

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, enBursa.com'a özel açıklamalarda bulundu. Federasyon ve konfederasyon olma yolunda ilerlediklerini belirten Özüpak, "Önümüzde durabilecek bir set olabileceğini düşünmüyorum" dedi. Peki, yakın zamanda kitlesel bir miting düşünülüyor mu?

Gönül Özüpak: Önümüzde durabilecek bir set görmüyorum

EYTSYDD Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, örgütlenme konusunda aldıkları mesafeye dikkat çekerek federasyon ve konfederasyon olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.

Özüpak, şöyle konuştu:

'BİZ TÜRKİYE'NİN MOZAİĞİNİ YANSITIYORUZ'

"Haklarına sahip çıkan dava arkadaşlarımla omuz omuza olmaktan gerçekten gururlu ve onurluyum. Bu mücadeleyi biz 3 kişiyle, 5 kişiyle başlatmıştık ama bugün artık tüm Türkiye'yi izliyoruz. 21 ilde dernekleştik. Ege'miz var, Karadeniz'imiz var, Marmara'mız var. Giderek de sayımız artıyor, 50 tane il temsilciliğimiz var. Yine buralarda dernek hazırlığı içerisinde olan, kurulum aşamasında olan arkadaşlarımız var. Federasyonlaşmayı bölgesel federasyonlaşma olarak düşündük, arkasından da konfederasyon olma yolunda biz Türkiye'nin mozaiğini yansıtan bir topluluğuz dedik. Her siyasi partinin seçmenlerini barındıran bir sivil toplum kuruluşuyıuz. 81 ilimiz var, hedefimiz 81 ile de ulaşmak."

Örgütlü olmanın ve gücünü birlikte hareket etmekten almanın önemine değinen EYTSYDD Genel Başkanı Özüpak, " Önümüzde durabilecek bir set görmüyorum" dedi ve ekledi:

'ÖNÜMÜZDE DURABİLECEK BİR SET GÖRMÜYORUM'

"Tek kişi hiçbir şey, birlikte her şey. Önümüzde durabilecek bir set olabileceğini düşünmüyorum. Yeter ki bu örgütlenmeye sahip çıksın dava arkadaşlarım ki öyle bir mücadelenin içerisindeyiz. Davasına sahip çıkan arkadaşlarım bugün bütün illerde dernek kurma çabası içine giriyor, ben de varım bu davanın içerisinde diyor."

BURSA'DA EYT ÇALIŞTAYI... İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

İllerden sürekli miting çağrıları geldiğini belirten Özüpak, sözlerini şöyle tamamladı:

EYT KİTLESEL MİTİNG YAPACAK MI?

"Açıkçası çok da talep geliyor miting yapalım diye. Biz şu an kurulan derneklerimizde yetişebildiğimiz süre zarfında yine böyle salon toplantılarımıza devam edeceğiz ama onun da eminim ki zamanı gelecektir en kısa sürede"