Bursa
Açık
5.2°
enBursa Haber

Girişimci adaylarına sertifika

EKONOMİ , 06 Şubat 2018 Salı, 17:01

Nilüfer Belediyesi'nin KOSGEB iş birliği ile düzenlediği 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'ne katılan 45'i kadın 60 kursiyer, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Girişimci adaylarına sertifika

12-15 Aralık ve 26-29 Aralık tarihlerinde iki ayrı dönem halinde düzenlenen eğitimi başarıyla tamamlayan 45'i kadın 60 kursiyere sertifikaları Nilüfer Belediyesi Halk Evi Basın Toplantı Odası'nda düzenlenen törende verildi. Başkan Mustafa Bozbey, kurslara katılarak sertifika almaya hak kazanan kursiyerleri kutlayarak, yıllardır KOSGEB ile ortak projelere imza attıklarını vurguladı.

KOSGEB ile iş birliği projelerinin devam edeceğini ifade eden Başkan Bozbey, "Türkiye'nin en büyük sorunlarından biri işsizlik. Nilüfer Belediyesi olarak biz de bu meselenin giderilmesi noktasında katkı sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. 2011 yılından bu yana istihdama ve girişimciliğe yönelik eğitimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu eğitimler Nilüfer'de talep edilen sürdürülebilir çalışmalarımız arasında yerini aldı. Bu desteği, özellikle kadınların girişimcilik konusundaki eğitimlere başvurusunun artması açısından son derece değerli buluyorum. Eğitimlere şimdiye kadar 238 kişi katıldı" dedi.

İş kurma noktasında doğru zaman, mekan ve sektörün önemli olduğunu vurgulayan Başkan Bozbey, "Bizim için girişimcilik eğitimlerinin en büyük gururu, sizler gibi önceki dönemlerde bu eğitimleri alan başarılı girişimcilerimizin iş yerlerinin açılışını yapmak oluyor. İnanıyorum ki, burada bugün sertifika alan herkes, bizlere bu gururu, sevinci yaşatacaksınız. Yolunuz açık olsun, hayırlı kazançlarınızla hem şehir, hem ülke ekonomisine katkınız bol olsun" diye konuştu.