Bursa
Parçalı Bulutlu
18.2°

Giresun'da sel! Araçlar yollarda sürüklendi

GÜNCEL , 22 Ağustos 2020 Cumartesi, 20:58

Giresun'un Yağlıdere ilçesinde bugün yaşanan şiddetli yağışların ardından sel meydana geldi. İlçe merkezinden geçen Yağlıdere Deresi'nin ve yan kollarının taşması sonucu yollar göle dönerken araçlar göle dönen yollarda güçlükle ilerledi.

Giresun'da sel! Araçlar yollarda sürüklendi

Giresun il merkezi ve Yağlıdere ilçesinde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli yağış sonrası Akkaya Deresi taşarken, ilçe merkezi göle döndü. Sel suları ilçe merkezinde önüne kattığı her şeyi götürürken, ilçe merkezindeki iş yerleri sular altında kaldı büyük maddi hasar oluştu.

O anlar balkonlarındaki vatandaşlar tarafından cep telefonui ile görüntülendi. Görüntülerde bir büfenin, kamyonetin ve otomobilin sel sularına kapılarak sürüklendiği gözlendi.

GİRESUN VALİSİ ACI HABERİ DUYURDU

Giresun Valisi sağanak yağış ve sel felaketi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Bir vatandaşımız kayıp. Taşkın sebebiyle Espiye'de bir vefatımız var. Bir de üzerine duvar devrilen yaşlı teyzemiz yaralı." ifadelerini kullandı.

AK PARTİ'Lİ VEKİL ÖZTÜRK: 3 KİŞİNİN KAYIP OLDUĞU YÖNÜNDE BİLGİ GELDİ

Giresun'da bugün yoğun bir yağmur yağışı yaşandığını belirten AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, "Yetkililerle sürekli görüşerek afet ile ilgili bilgi almaya çalışıyoruz. Valilikçe bir kriz masası oluşturuluyor. Şu ana kadar Yağlıdere ve Dereli ilçelerine taşan dereler nedeniyle sahilden ulaşım sağlanamıyor. Şuana kadar 3 kişinin Dereli ilçesinde kayıp olduğu yönünde bilgi geldi. Konu araştırılıyor. Bölgedeki HES kapaklarının açıldığı yönünde gelen ihbarlar da var. Bunlarla ilgili DSİ yetkililerinden bilgi almaya çalışıyoruz. Giresun bir afetle karşı karşıya devletimiz milletimizin yanındadır" dedi.