Bursa
Açık
32.3°

'Gerçekten Beni Duyuyor musun?'

KÜLTÜR-SANAT , 09 Nisan 2020 Perşembe, 15:00

enbursa.com'un günün kitap önerisi, önem verdiğimiz kişilerle ilişkilerimizin iletişim rehberi: Gerçekten Beni Duyuyor musun?

'Gerçekten Beni Duyuyor musun?'

Acı deneyimlere yol açan pek çok sorunun kökeninde, insanların birbirini gerçekten duymaması, duyamaması yatmaktadır. Çünkü sadece söylenen 'sözcükleri' duymak, sözcüklerin ardındaki duygu dolu mesajları alamamak, yanıtların da yüzeyde kalmasına yol açar; bu durum ise iletişimin engellenmesi anlamına gelir.

Önem verdiğimiz insanlarla ilişkilerimizin onarılmaz yaralar almasını engellemenin tek yolu, doğru iletişim kurmayı bilmektir. Doğru iletişim kurmanın yolları öğrenilebilir.

KİTAPTAN BİR ALINTI

"Mükemmel anneler mükemmel çocuklar yetiştiremez ama, mutlu anneler mutlaka mutlu çocuklar yetiştirir. Kanımca, bir annenin / babanın çocuklarına vereceği en önemli hediye, mutlu olmayı öğrenmek ve örneklemektir."

LEYLA NAVARO KİMDİR?

Psikolog ve psikoloji yazarı Leyla Navaro, İstanbul üniversitesi psikoloji lisans, Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans mezunudur.

Kişisel gelişim ve bireysel potansiyel oluşumu konusunda çalışmıştır. Yurt içi ve yurt dışında yazılarla ve uygulamalarla seminer grup çalışmalarında bulunmuştur.

Leyla Navaro, ilk kitabını 1987 yılında yazmıştır. Boğaziçi Üniversitesinde öğretim üyeliği yapan yazar, kurucusu olduğu Nirengi Psikolojik Danışmanlık Merkezinde sürdürmektedir.

Leyla Navaro'nın aynı zamanda IAGP Uluslararası Grup Psikoterapileri Derneği yönetim kurulu üyeliği ve Türk Psikologlar Derneği Akademik kurul üyeliği bulunmaktadır.