Bursa
Çok Bulutlu
31.3°

Gerçek niyetleri ortaya çıktı! Ön kesmek...

BURSA , 16 Mayıs 2020 Cumartesi, 00:50

İşte Bursa'da günlerdir enbursa.com yönetimini ve yazarlarını hedef alan yayınların gerçek amacı... enbursa.com ile eski Devlet Bakanı Faruk Çelik'i ilişkilendirerek, medya kavgası görüntüsü altında Çelik'i hedef alanlar gerçek niyetlerini açıkça ortaya koydu. Son yayınlarında da itibarsızlaştırma kampanyasına devam eden şantajcılar, Çelik'in olası Kabine revizyonunda en güçlü adaylar arasında yer aldığını açıkça yazmak zorunda kaldı.

Gerçek niyetleri ortaya çıktı! Ön kesmek...

Bursa'nın yeni nesil dijital medyası enbursa.com'a yönelik bir süredir devam eden iftira kampanyalarının asıl nedeni, bizzat kampanyayı yürütenler tarafından açıkça ortaya kondu.

YENİ KABİNENİN EN GÜÇLÜ ADAYI

Medya kavgası görüntüsü altında enbursa.com yöneticilerini, yazarlarını ve haber merkezi çalışanlarını hedef alan, enbursa.com üzerinden eski Devlet Bakanı Faruk Çelik'e yönelik itibarsızlaştırma kampanyası başlatan kesimler, son yayınlarında gerçek niyetlerini gösterdi. Bursa'da siyaset dünyasından iş alemine kadar her kesimin rahatsızlık duyduğu şantajcılar, Çelik'in isminin son günlerde yeni Kabine'de bakanlık ya da Cumhurbaşkanı Yardımcılığı için geçtiğini yazdı.

GERÇEK NİYETLERİ...

Gerçek niyetlerini kendi yayınlarıyla ortaya koyan sözde gazetecilerin yaptıkları yayınlar Çelik'in önünü kesme harekatı olarak nitelendi. Eski Bakan Faruk Çelik, daha önce de benzer girişimlerle karşılaşmış, o girişimlerin arkasında FETÖ'nün olduğu da 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından ortaya çıkmıştı.

FETÖ AYNI OYUNU DAHA ÖNCE DE OYNADI

İki dönem Şanlıurfa'dan Meclis'e giren Çelik'in Bursa'dan Şanlıurfa'ya gönderilmesinin arkasında da FETÖ vardı. Çelik'ten sonra Bursa'da görevli, yetkili istihbarat müdürü de; Çelik'in Bursa'da uğradığı silahlı saldırı sırasında asayiş müdürü olan emniyetçi de FETÖ'nün organizasyonuyla Şanlıurfa'ya gönderilmişti.

Faruk Çelik'in FETÖ'nün ölüm listesinde olduğu da 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından yapılan soruşturmalarda ortaya çıkmıştı. Darbecilerin kendi aralarındaki yazışmalarda Çelik'i ele geçirmeyi planladıkları mahkeme tutanaklarına girmişti.

Yaylalarda görsel şölen
Yaylalarda görsel şölen
Yunuslardan görsel şölen
Yunuslardan görsel şölen
Tabiat harikası Limni Gölü
Tabiat harikası Limni Gölü
Tarihi eser avcıları 'esrarengiz kapı'nın peşinde
Tarihi eser avcıları 'esrarengiz kapı'nın peşinde